Login

AUTOMATIKA OCEANIC EOS/FDX10

množství: ks  
Cena:13 990 Kč včetně 21% DPH
Kód zboží: 22-40-7359-07
Dostupnost:na objednání
Značka zboží:Oceanic
Výrobce:Oceanic

Popis zboží:

Spičkový Oceanic EOS / FDX10 regulátor pro ty nejnáročnější zákazníky vybavený Maxflex hadicí.

Již 30 let užívá skupina výzkumu a vývoje firmy Oceanic nejnovější materiály, metody rychlé konstrukce prototypů, počítačové testování navržených konstrukcí, objektivní testování i mnoho testovacích ponorů ve volné vodě s cílem vyvinout automatiku s co nejnižším nádechovým odporem. Hlavním cílem je výborná dodávka dýchacího media pro potápěče i při ponorech na hranici lidských možností.

Když byla z výroby odevzdána na testování do laboratoří první sestava EOS, výsledky byly natolik mimořádné, že pracovníci laboratoře museli testování přerušit a znovu kalibrovat měřicí přístroje, aby v opakovaných testech mohli s jistotou potvrdit neuvěřitelně nízký, prakticky nulový nádechový odpor nové automatiky. Prostě perfektní výrobek!

Automatiky EOS, konstruované z přesně vyrobených součástek na základě rozsáhlých poznatků a vývoje, dosáhly mimořádného cíle - dýchání z nich je prakticky tak snadné jako dýchání na souši. Tým odborníků firmy Oceanic dal do vínku této automatice snadné dýchání, nastavitelný nádechový odpor, pohodlný kloub na druhém stupni automatiky a orthodontický náústek s odolnými skusovými plochami. Přesto je automatika natolik lehká, že ji můžete držet v prstech jedné ruky. V očích odborníků firmy Oceanic je proto tato automatika něčím více než jedním z výrobků. Je to uskutečněný sen.

VLASTNOSTI:
- pneumaticky vyvážený druhý stupeň s prakticky nulovým nádechovým odporem
- nastavitelný nádechový odpor
- patentované dynamické nastavení automaticky udržuje konstantní nádechový odpor v průběhu celého ponoru
- ergonomický nastavitelný venturiho systém
- zabudovaný nerezový kloub na druhém stupni pro minimalizaci únavy čelistí a zvýšení pohodlí
- v kompletu s vyváženým membránovým prvním stupněm FDX-10, vybaveným technologií suchého ventilu
- nyní nově v kompletu s Maxflex hadicí


PNEUMATICKY VYVÁŽENÝ VENTIL
Pneumaticky vyvážený druhý stupeň vykazuje téměř nulový nádechový odpor díky konstrukci sedla vyváženého ventilu. Ventil je navržen tak, aby vykazoval odezvu i při nejmenším nadechnutí.

Pneumaticky vyvážený druhý stupeň ve skutečnosti vykazuje (nebo přesněji může vykazovat) stejný odpor na počátku nádechu, tj. na počátku otevírání, jako mechanicky vyvážený ventil. Pružina pneumaticky vyváženého druhého stupně je ale slabší, takže tuhost pružiny je také výrazně nižší. Proto síla potřebná při otevírání pneumaticky vyváženého ventilu klesá s tím, jak roste průtok plynu ventilem Tato síla je menší než síla potřebná pro otevření mechanicky vyváženého druhého stupně s pružinou o vyšší tuhosti. Celková námaha při dýchání z pneumaticky vyváženého druhého stupně je proto nižší.

Síla pružiny musí být právě dostačující pro překonání rozdílu mezi otevíracím tlakem nadechovaného vzduch a uzavíracím tlakem ve vyrovnávací komoře.

Nadechovaný vzduch prochází otvorem v ose ventilu do vyrovnávací komory a vede ke vzniku uzavírací síly, jež je jen o trochu nižší než je síla otevírací.


NASTAVITELNÝ NÁDECHOVÝ ODPOR
Většina automatik otevíraných po proudu je nastavena při výrobě tak, aby pracovala dobře někde při průměrných dýchacích potřebách, bez ohledu na to, zda je potápěč v hloubce 30 a více metrech nebo jen šnorchluje na lokalitě. Tovární nastavení nemusí být optimální pro různé nároky, které klademe na naši výbavu. Jednoduchým otočením nastavovacího knoflíku je při tom možné zajistit snadné ovládání a nastavit tak parametry automatiky co nejblíže skutečným dýchacím potřebám. Můžeme nastavit dýchací odpor téměř na nulu, když je zapotřebí maximální výkonnost automatiky, nebo můžeme automatiku nastavit na větší odpor, když se změní podmínky nebo potřeba uživatele.


PATENTOVANÉ DYNAMICKÉ NASTAVENÍ
Častou výhradou k nastavitelnému druhému stupni je to, že si uživatel neumí představit, že otáčí nastavovacím knoflíkem a současně sestupuje nebo vystupuje. Když je při pobytu v hloubce nádechový odpor nastaven na nulu, je nutné jej při výstupu ručně zvyšovat v souladu s tím, jak klesá tlak okolního prostředí, abychom předešli volnému úniku plynu. Firmě Oceanic se s výrazným náskokem před jinými výrobci podařilo vyvinout a patentovat dynamické nastavování nádechového odporu jako klíčový prvek konstrukce EOS. Tento mechanicky vyvážený ventil zachovává uživatelem nastavený a preferovaný nádechový odpor v průběhu celého ponoru. Jakmile je jednou nastaven, EOS automaticky upravuje nádechový odpor bez nutnosti manuálního nastavování pro plné pohodlí při dýchání v libovolné hloubce.


ERGONOMICKÝ NASTAVITELNÝ VENTURIHO SYSTÉM
Nastavitelný venturiho systému je konstruován tak, aby nebyl na obtíž, ale aby se s ním snadno manipulovalo i v tlustých rukavicích. Odkláněcí lamela buď směruje proud vzduchu z ventilu do náústku, což vede tak ke snadnému, nenásilnému dýchání podpořenému venutriho efektem, nebo vytváří dostatečný odpor k překonání volného úniku plynu na hladině.


VLOŽENÝ NEREZOVÝ KLOUB
Možná jste si všimli, že na téměř každé fotografii vypadá automatika, ze které potápěč dýchá, značně nepohodlně. V konstrukci automatiky EOS byl proto použit ergonomicky navržený nerezový (nikoli pokovený) kloub pro dosažení co nejlepšího pohodlí.


POČÍTAČOVĚ OPTIMALIZOVANÝ NÁVRH
Automatika EOS byla navrhována s použitím nejpokročilejších technik 3D počítačového modelování. To nám umožnilo modelovat a testovat chování výrobku od počátečních stadií vývoje. Proto konstrukční části EOS, tedy ventil, odkláněcí lamela i tělo automatiky směřují proud vzduchu z ventilu přímo do náústku. Dýchání z této automatiky je prakticky bez námahy a je dále podpořeno ještě účinkem venturiho efektu.


PATENTOVANÝ ORTHODONTICKÝ NÁÚSTEK S VYSOCE ODOLNÝMI SKUSOVÝMI PLOCHAMI
Pro další snížení únavy čelistí byl v konstrukci EOS použit patentovaný orthodontický náústek navržený tak, aby vyhovoval přirozenému skusu lidských čelistí.


KOMPATIBILITA S NITROXEM
Automatika EOS FDX-10 je vhodná pro použití nitroxu jako dýchacího media do obsahu 40 procent kyslíku, bez potřeby jakýchkoli dalších úprav, čištění nebo pořizování/výměny součástek.


VYVÁŽENÝ MEMBRÁNOVÝ PRVNÍ STUPEŇ FDX- 10
FDX-10 je vyroben z mosazi nejvyšší kvality, používané v námořní technologii. Je konstruován s optimalizovanými drahami proudění vzduchu a šikmo umístěnými otvory pro hadice, pro výbornou výkonnost a pohodlí při dýchání. Konstrukce s uzavřenou vyváženou membránou, Enviro úprava a patentovaná technologie DVT (technologie suchého ventilu) isolují všechny vnitřní součástky od vlivu okolního prostředí. Dva vysokotlaké a čtyři nízkotlaké výstupy umožňují pohodlné a výhodné směrování hadic.

Vysoce výkonný vyvážený první stupeň FDX-10 s rostoucí hloubkou a hustotou plynu poskytuje postupně rostoucí středotlak. Kruhové plochy, kterými se mezi membránami přenáší tlak, se liší velikostí, takže pracovní plocha vnější membrány, která je v kontaktu s okolím, je větší než pracovní plocha membrány vnitřní. S nárůstem hloubky je větší plocha vnější membrány stlačována více, než by byla stlačována pouze menší plocha vnitřní membrány. Výsledkem je výborná dodávka plynu za extremních podmínek.


TECHNOLOGIE SUCHÉHO VENTILU
Zajímalo vás někdy, proč se zátkám na první stupeň automatiky říká zátky proti prachu, a ne proti vodě? Většina zátek na automatiku je konstruována tak, aby zabránila vstupu prachu, ale proti proniknutí vody příliš nechrání. Bez ohledu na to, jak moc opatrně zacházíte se svou automatikou, je proniknutí vody do automatiky daleko častějším problémem, než si většina potápěčů uvědomuje. Proto jsme použili revoluční technologii suchého ventilu určené k tomu, aby automaticky bránila vstupu vody a kontaminantů do prvního stupně automatiky, a to i v případě, když dojde k náhodné ztrátě zátky z automatiky. Technologie suchého ventilu brání korozi důležitých součástek prvního stupně, vstupu bakterií, ničení hadic, poškození měřících zařízení a součástek / vysílacích jednotek instalovaných na prvním stupni automatiky.

Upřesňující popis:

LAVACORE -
Využijte slevy 30% z MC na výrobky Lavacore! Sleva se >>


Ochutnávka potápění
Přijďte si vyzkoušet potápění před tím než se rozhodnete absolvovat potápěčský kurz. Vše vám zapůjčíme a přivezeme na >>


Výprodej
Jedná se o doprodej nepoužitých obleků loňské a předloňské >>


Spolupracující instruktoři
Nabízené kurzy potápění zahajujeme operativně v průběhu celého roku. Podle >>


Lavacore - funkční oblečení pro potápění a veškeré vodní sporty

Pojďte se potápět

Kurz Advanced Open Water Diver

Začínáme průběžně po celý rok. Informujte se na aktuální termín.

Kurz Open Water Diver

Kurzy Open Water Diver IANTD zahajujeme průběžně po celý rok.
Nově možnost i individuálního kurzu, kdy se instruktor přizpůsobí času klienta.

Ponor na zkoušku

Pokud nejste rozhodnuti, zda se pustit do kurzu potápění, nabízíme možnost vyzkoušet si potápění v bazénu.

Z naší nabídky

SMB - bóje oranžová

Výrobce: HOLLIS
Záruka: 24 měsíců
"SMB" Signal Mar...
2030,00 Kč

SUCHÝ OBLEK OTTER BRITANNIC MK2 TELESCOP SUPERSKIN - membránový suchý oblek

TOP mezi membránovými obleky Otter. BRITANNIC MK2 TELESCO...
48800,00 Kč

Nože

Pouzdro s nožíkem

Pouzdro z polyamidového popruhu, nerezový nůž se zubatým ...
310,00 Kč

LINE CUTTER Hollis - řezač šňůr - DOPRODEJ!

Výrobce: HOLLIS
Záruční doba (měsíce):24
Řezač šňů...
330,00 Kč

Skútry SUBMERGE

UV-26 Submerge Lead Acid skutr

Skútr Submerge UV-26 s olověnými Lead Acid bateriemi,...
110000,00 Kč

MINNUS 1.5 Submerge LiPO skútr

Submerge Minnus 1.5 má mnoho společného se skútry Mag...
174000,00 Kč
www.deepndown.cz - obchod s potápěčskými potřebami, servis, plnění lahví, kurzy potápění, potápěčské zájezdy
 /kosik
KONTAKTY
FACEBOOK
DEEP N DOWN
Blahníkova 5,
130 00 Praha 3
Tel: 222 540 391
tel./fax: 222 541 075
GSM: 603 552 112
e-mail:
shop@deepndown.cz
 /napiste-nam
 /mapa-stranek
potápění, kurzy potápění, výstroj pro potápění, potápěčská výbava, masky, šnorchly, neopreny
Nákupní košík
položek v košíku: 0

Created by © 2009-2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek a e-shopů

Doporučujeme - Orca diving potápění