Login

Poradna - potápěčské vybavení

Přidat novou zprávu

29.10.2019 21:04  | Markéta
Dobrý den, nedávno jsem si koupila poněkud drahé potápěčské brýle a v oblasti spánků mi do nich zatéká myslíte že existuje nějaká možnost jak tomu zamezit? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď 31.10.2019 12:26
Dobrý den, podle popisu je maska asi příliš široká. Nejlépe se zkouší maska tak, že přiložíte samotnou masku na obličej bez řemínku (pásku) a lehce nasajete nosem. Maska by se měla přisát a nikde nenasávat falešný vzduch. Pokud podchází i takto – tak Vám asi na obličeji těsnit nebude. Zkuste to před zrcadlem a nebo za pomoci někoho dalšího, ať máte jistotu, že se Vám tam nepletou pod lícnici masky vlasy. Jinak mi napadá, že máte při použití řemínek příliš fest – to se pak maska může také různě kroutit a zatékat do ní. Řemínek by měl být dotáhnutý s citem a masku jen lehce přidržovat na obličeji, tak aby se nehýbala. Okolní tlak vody by již měl masku bezpečně přitlačit. Pokud i tak do masky teče, nic s tím asi neuděláte a budete potřebovat masku jinou. Vždy je lepší vyzkoušet někde přímo v prodejně, kde mají masek víc a vybrat tu která sedí nejlépe. Tomáš


02.09.2019 22:19  | Vojtech
Dobry den,
Chtel bych se zeptat, jestli máte zkusenosti s prevážením potápeckého závaží letadlem, jako prirucní zavazadlo do letadle, jestli to je tolerované, ci nikoli. Dekuji

Odpověď 03.09.2019 08:38
Dobrý den, vlastní zkušenosti s tímto nemáme. Závaží si stejně jako láhve půjčujeme vždy až na místě. Myslím, že by s tím ale neměl být problém pokud se vejdete do vyžadované max. hmotnosti příručního zavazadla. Ale pozor - požadavky na příruční zavazadlo se mohou u jednotlivých leteckých společností lišit. Tomáš


20.08.2019 14:08  | Gjonličová
Dobrý den, mohla bych se vás zeptat jak se dají vyměnit u dioptrických potápěčských brýlí Oceanic skla za obyčejná?Zkouším už úplně všechno, ale bohužel nic z toho mi nejde.
Děkuji

Odpověď 03.09.2019 08:33
Dobrý den, omlouvám se za opožděnou reakci, ale všiml jsme si Vašeho dotazu až nyní. Dioptrická skla v Oceanic masce jsme schopni na počkání u nás na prodejně vyměnit za normální "rovná" skla. Nějaká skla zde ještě i máme. Případně můžete zaslat na výměnu skel masku k nám k na prodejnu třeba poštou - odešleme hotové DPD-čkem zpět. T.K.


12.08.2019 14:51  | Marek
Dobrý den, mám problém v používání šnorchlu a to v nedostatečnosti vzduchu, neboť i při velmi intenzivním nadechnutí vzduch úzkým průchodem nedostatečně rychle proudí . Při demontáži horní koncovky proti stříkající vodě vzduch proudí samozřejmě lépe a nevadí mi absence té koncovky, ale rád bych přesto rychlejší výměnu vzduchu. Který tedy šnorchl by jste mi poradil. Děkuji

Odpověď 12.08.2019 15:16
Dobrý den, zkuste poměřit velikost šnorchlu (průměr a délku) s nějakým standardně nabízeným šnorchlem. Můžete mít třeba nějaký menší v naší nabídce jsou to např. varianty dětských šnorchlů a tam bych si to dokázal představit. Našel jsme nějaké hodnoty, kde je dán maximální doporučený vnitřní objem šnorchlu pro dítě (do 150cm výšky) 150 cm3 délka šnorchlu max 35cm. Dospělí a případně děti od výšky 150cm by měli mít šnorchl s vnitřním objemem max. 230cm3 a délkou 38cm, max.48cm. Šnorchl by měl mít takový vnitřní objem, který jste schopen dýcháním ventilovat. Zkuste porovnat zda šnorchl nemá-li nějaké zúžení a nebo nepřirozené tvarování. Také zkuste plynulejší a delší nádechy a výdechy. T.K.


22.07.2019 01:33  | Jirka
Dobrý den, jak utěsním brýle, když mám (cca 4mm) vousy? Je nějaké řešení? Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď 24.07.2019 08:35
Dobrý den, pokud Vám do masky teče hlavně pod nosem, lze před dovolenou vousy těsně pod nosem trochu odholit, aby lícnice masky u nosu seděla lépe. Pokud Vám teče i přes tváře, tak zkusit pořídit masku užší. Jsou na trhu i šnorchlovací masky "celoobličejové" s integrovaným šnorchlem - také by možná pomohla, ale tam se musíte smířit s tím, že s touto maskou se nedá potápět a slouží pouze k plavání na hladině a sledování života pod vodou z hladiny. Volnosti klasické masky a obyčejného šnorchlu si s ní pod vodou moc neužijete :-). A nebo nezbývá, než se smířit s tím, že člověk musí vodu z masky neustále vyfukovat. Přitlačí si rukou masku v horní části k obličeji a zvolna vydechne do masky nosem, přebytečný vzduch z masky přes volný spodní okraj vytlačí z masky nejdříve vodu. T.K.


20.05.2019 19:58  | karel
Dobrý den.Prosím dají se někde u nás opravit potápěčské hodinky Aeris F10 mám je asi přes 4 roky a přestal mi jít freediving mod..Je tu nějaké zastoupení?děkuji

Odpověď 21.05.2019 08:18
Dobrý den, aktuálně je dovozcem Oceanic/Aeris https://www.finnsub.cz/ oni by Vám měli pomoci se servisem nebo reklamací. T.K.


02.04.2019 15:01  | Lenka
Mám brýle na šnorchlovani se zabudovanou kamerou. Bohužel netěší a navíc nemají kryt nosu. Nevíte o někom, kdo by se pokusil s tím něco udělat? 9c9

Odpověď 02.04.2019 15:27
S tím Vám bohužel asi nepomůžem. Asi se spíše jedná o plavecké brýle? Při šnorchlování se používájí většinou potápěčské masky - brýle, kde je nos součástí vnitřního prostoru masky. T.K.


21.02.2019 14:29  | David
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Rád bych si koupil z inzerátu suchý oblek ursuit heavy light rescue.Jak při zkoušení poznám že my oblek bude když si ho budu zkoušet bez podobleku a ten si budu dokupovat později.

Odpověď 21.02.2019 15:03
Dobrý den, zkoušet si suchý oblek bez podobleku není úplně ono :-(. Hodně bude záležet, jaký podoblek si následně pořídíte. Nějaké podobleky jsou šité více na tělo a množství vzduchu mezi podoblekem a suchým oblekem není velké - tam nebudete potřebovat tak velkou rezervu ve velikosti sucháče, některé podobleky ale naopak potřebují více vzduchu a tím pádem suchý oblek musí být o to větší. Každopádně suchý oblek by Vás neměl nijak omezovat v pohybu. Když se v suchém obleku položím na břicho, ohnu nohy v kolenou do pravého úhlu, abych mohl simulovat polohu při správném plavání, tak by oblek měl být ještě dostatečně dlouhý, aby mi umožnil dosáhnout rukama na ventily láhví. Na druhou stranu zbytečně velký suchý oblek je také blbé řešení. Pozor také na velikost botek nebo ponožek. Zvažte jaká je ještě zbývající životnost obleku, konkrétně u těchto slabých materiálů není moc velká a pokud je hodně opotápěný, dlouho ho asi používat nebudete. Také pozor na ceny případných oprav, které by Vás mohli čekat. Nejdražší položkou bývá výměna zipu cca 7 tisíc, pak manžety, botky atd. T. K.


26.11.2018 15:12  | Petra
Dobrý den,
rekreačně se potápím do max. hloubky 30 m, mám za sebou cca 90 ponorů a ráda bych si pořídila počítač na potápění. Bohužel se v technických věcech moc nevyznám, proto prosím o radu. Ideálně jednoduché potápění na běžné potápění (není potřeba výběr na free diving či nitrox). Doporučíte mi prosím, jaká značka a typ jsou teď nejvhodnější? Děkuji moc, P.

Odpověď 26.11.2018 15:30
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V současnosti bych s ohledem na dostupnost volil buď SUUNTO NOVO - pro Vaše potápění, dle popisu dostačující. Popis základních funkcí, přehled displejů a instruktážní video zde: http://www.deepndown.cz/eshop-suunto-zoop-novo-nitroxovy-pocitac-na-zapesti-71-455 A nebo případně o třídu lepší SUUNTO VYPER NOVO - má navíc hlavně podsvícení displeje a pak spoustu pokročilejších funkcí. Popis funkcí, přehled displejů a instruktážní video zde: http://www.deepndown.cz/eshop-suunto-vyper-novo-usb-nitroxovy-pocitac-na-zapesti-71-621 U počítačů SUUNTO je snadné ovládání, přehledný displej, konzervativní algoritmus pro dekompresi a jsou to počítače u nás velmi rozšířené. Navíc můžete nyní využít u SUUNTO VYPER NOVO - předvánoční slevu -25% a vyjde Vás na 8 999,- T.K.


14.11.2018 20:07  | Alena
Zdravím, prosím o radu ohledně neoprenových rukavic na zimní potápění pro partnera. Rozhoduji se mezi značkou Agama Neoprenové rukavice Aqua Lung THERMOCLINE - 5mm nebo značkou Mareš Neoprenové rukavice MARES FLEXA FIT - 6,5 mm. Máte někdo zkušenost? Děkuji. Alena

Odpověď 15.11.2018 13:17
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel vlastní zkušenost s uvedenými modely rukavic nemáme. Mohli bychom Vám nabídnout rukavice které prodáváme u nás od Oceanic. NEO FLEX 5MM které by měli být podle parametrů srovnatelné s Vámi uvedenými modely. A nebo o třídu lepší "polosuché" rukavice KEVLAR SEMI DRY 5MM odkaz zde: http://www.deepndown.cz/stranka-rukavice-mokre-22 které mají kevlarové zpevnění nejvíce namáhaných částí, vnitřní titanovou vrstvu G-Flex, dvojitou těsnící manžetu a eronomický střih. T.K.


13.09.2018 11:20  | Pavel
Dobrý den, jaký je váš názor na Oceanic VT4.0? Mám AOWD, takže bych ho chtěl i na hlubší ponory, ale mezi ponory šnorchluju. Ale rozhodně si nechci koupit počítač, který se zamkne v nějakém modu, jako Suunto Zuno Novo nebo Mares Smart. Je to asi specialita těch novějších počítačů. Jak je na tom VT4.0, také se zamkne ve freedive modu? A obecně, jaké jsou s ním zkušenosti? Je spolehlivý, baterka se dá vyměnit bez problému, displej je vidět dobře, přenos ponorů do počítače funguje bez problémů?

Odpověď 13.09.2018 14:28
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Omlouvám se, že jsme neodepsal dříve (na e-mail), ale nedostal jsme se včera k tomu. Výhodou VT4.0 počítačů je snadné ovládání, dobrá čitelnost a přehlednost displeje i ve zhoršených podmínkách. Umožňuje během ponoru měnit až tři EANx směsi. V počítači lze snadno uživatelsky vyměnit baterku a v případě kompletu dobře komunikuje se sondou. Disponuje více potápěčskými módy a různými možnostmi nastavení. Dostatečný přehled o ovládání, či nastavení různých módů a parametrů asi nejlépe získáte zde: http://www.oceanicworldwide.com/eu/media/wysiwyg/manuals/12-5213-r02_Eng.pdf - což je odkaz na originál návod ke stažení. K vašemu dotazu na možnost kombinování Free-dive módu a potápěčského módu: Je to omezené a není možné po potápění s láhví následně bez dostatečné desaturace, přepnou počítač do Free-dive módu nebo Gauge módu a pokračovat v potápění na nádech - což je s ohledem na předchozí prodělaný ponor logické!!! Nevím o výrobci, který by to u svého počítače umožňoval. Počítač máme na prodejně, mohu jej předvést. T.K.


22.08.2018 20:43  | Naďa
Dobry den, je prosim mozne si u vas pujcit na 1-2dny monoploutev? Dekuji. N.

Odpověď 22.08.2018 21:46
Dobrý den, bohužel monoploutve v nabídce obchodu a ani v naší půjčovně nemáme. Zkuste se obrátit někam, kde prodávají vybavení pro freediving a nebo rychlostní plavání. Monoploutev je možné pořídit např. zde: https://www.apneamanshop.cz/monoploutve/ zkuste je kontaktovat, zda nemají nějaké v půjčovně, případně na vyzkoušení. T.K.


12.06.2018 08:19  | Petr Tichacek
Prosím o radu jaké lepidlo použít na lepení aqua tape pásky cca 2m.dekuji

Odpověď 12.06.2018 09:18
Dobrý den, díky za dotaz. Doporučil bych lepidlo AQUA 2 PART GLUE odkaz zde: http://www.deepndown.cz/eshop-dvouslozkove-lepidlo-aqua-2-part-glue-pro-opravy-potapecskych-obleku-32-86 jedná se o dvousložkové kontaktní lepidlo 250ml, které úspěšně používáme již řadu let pro servis suchých obleků, lepení manžet a krycích pásek u nás v servisu. S lepidlem se velmi dobře pracuje. Je možné použít i lepidlo AQUA CONTACT http://www.deepndown.cz/eshop-aqua-contact-patches-kontaktni-lepidlo-na-trilaminat-32-92 které je dostupné v menším 35g balení, je to také kontaktní lepidlo, ale jednosložkové určené spíše pro rychlé opravy, výměny manžet, lepení záplat atd. Je i součástí sady pro výměnu manžet např. zde: http://www.deepndown.cz/eshop-aqua-wrist-sada-pro-vymenu-latexove-manzety-na-zapesti-32-87 Obě varianty lepidel máme skladem na prodejně. Tomáš


28.04.2018 08:45  | Standa
Potřeboval bych poradit s správným výberem ploutví pro šnorchlování a tím, že občas se potápím do hloubky 5-10m. Jinak jelikož jsme vašnivý šnorchlisti tak ve vodě trávíme 1-2 hodiny několikrát za den. Takže žádný začatečník. Takže ploutve k tomu. A ted jaké ? dlouhé, tvrdší, širší ? Prosím o radu.

Odpověď 30.04.2018 13:25
Dobrý den Stando, děkujeme za dotaz do naší poradny. Z naší nabídky bych Vám mohl doporučit oblíbené šnorchlovací ploutve Oceanic VIPER FF - což jsou ploutve na bosou nohu. Dobrý kompromis mezi velikostí a tuhostí listu. Jsou celkem úzké, aby se s nimi dobře plavalo a uprostřed listu mají měkčí "Power Thrust Channel" kterým během záběru voda obtéká plynule list a zaručuje dokonalou směrovou stabilitu a redukuje námahu. Více o těchto ploutvích zde: http://www.deepndown.cz/eshop-ploutve-na-snorchlovani-oceanic-viper-ff-72-388 Pokud byste výhledově toužil věnovat se potápění na nádech více intenzivně, doporučil bych ploutve tužší a s delším listem, které se používají na freediving. Je ale potřeba, proto aby člověk využil plně jejich potenciál, zvládnout správně techniku plavání a mít i větší sílu v nohách aby tyto tužší a dlouhé ploutve pro freediving uměl správně použít. Doporučuju takovéto ploutve vybírat u profiků například https://www.apneaman.cz/ kde Vám jistě na prodejně ochotně pomohou s výběrem. Širší list ploutví, který je většinou u levnějších plastových modelů bych nedoporučil, neplave se s ním dobře. Ploutve o sebe narážejí. Další možností, pokud šnorchlujete někde u kamenitého pobřeží, kde by bylo dobré ochránit i nohy před mechanickým poraněním například o ostré kameny, veškeré ploutve si totiž obouváme až ve vodě, kde již můžeme plavat! Jsou ploutve s otevřenou patou a řemínkem na neoprenové botky. Zde máte nohu při cestě do vody chráněnou botkou, kterou můžete mimo jiné využít i při jiných aktivitách kolem vody. Zde jsou dobrou volbou třeba ploutve Oceanic VIPER info zde: http://www.deepndown.cz/eshop-viper-ploutve-na-neoprenovou-boticku-73-82 a odkaz na neoprenové botky zde: http://www.deepndown.cz/stranka-botky-a-ponozky-20 Tyto pak využijete jak při šnorchlování, tak i při scuba potápění s přístrojem. T.K.


03.02.2018 00:57  | Dušan
Dobrý večer. Prosím co znamená velikost x/x/x/l/t u produktu :podoblek Otter DELUXE DRYLINER - DOPRODEJ SKLADU.Děkuji za odpověď,Dušan

Odpověď 03.02.2018 09:02
Dobrý den, posílám odkaz na měřenku Otter suchých obleků a podobleků z našich stránek. http://www.deepndown.cz/soubor-merenka-pro-suche-obleky-a-podobleky-otter-104-.pdf Uvedená pánská velikost X/X/X/L/T je pro postavu o hmotnosti cca 124-137kg, výšky 186-195cm, obvod přes hrudník 130-137cm. Je možné podoblek u nás na prodejně vyzkoušet. T.


31.07.2017 20:18  | Tom
Dobrý den, nevíte jaká firma má aktuálně zastoupení pro Uwatec pro ČR?

Odpověď 01.08.2017 09:44
Dobrý den, Uwatec se před nějakou dobou sloučil se Scubaprem. Zkuste kontaktovat OCTOPUS DIVERS, Korunní 81/ 1172, Praha 3, octopus@octopusdivers.cz

Případně zde vyhledat jiného dealera: https://www.scubapro.com/en-US/USA/dealer-locator.aspx


01.06.2017 10:23  | Ivana
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť. Mám počítač Suunto Zoop NOVO, v normálnom stave mám na výber z DIVE MODE - air, nitrox, gauge, free a off mode. Po prilete do Egypta, pri zapnutí počítaču sa mi však stratili možnosti výberu air a nitrox - zostal len gauge, free a mode off. Myslela som si že som len niečo narýchlo zle stlačila avšak nevedela som si s tým poradiť celú dovolenku. Po návrate späť domov pri zapnutí počítaču všetko bolo ako predtým - znova na výber air, nitrox atď. Vie mi niekto poradiť, prípadne poradiť nastavenie aby sa to už neopakovalo? Budem veľmi vďačná :-)

Odpověď 01.06.2017 16:38
Dobrý den, mohlo dojít buď na místě, před prvním ponorem a nebo před odletem k nastavení operačního módu na "Free" nebo "Gauge" mód - potom dojde-li k ponoru v tomto režimu, není možné přepnou počítač zase na "Air" nebo "Nitrox" většinou dříve než uplyne 48 hodin, aby nedošlo ke špatnému výpočtu zatížení tkání dusíkem, pokud by uživatel omylem udělal ponor v režimech, kde se nezohledňuje sycení tkání dusíkem a pak šel následně na opakovaný ponor, počítač by poté přepl na normální režim a ten by nezohlednil předchozí (zbytkovou) saturaci N2.

Možná, že se počítač chybně aktivoval změnou okolního tkalu v kabině letadla a zaznamenal to jako ponor, pak tedy nešel přepnou. Při úplném vysycení po návratu domů, šel už zase po nějaké době bez potápění - přepínat normálně. T.K.


19.05.2017 16:11  | Vít KUBA
Dobrý den, roztrhl jsi si při oblékání suchého neoprenu novou manžetu na noze od konce asi 4 cm od vlepu do nohavice. Nechce se mi měnit celoumanžetu - je úplně nová, nezteřelá - asi jsem jí rýpl nehtem. Můžete mi poradit která z lepicích souprav nebo lepidel by byla nejlepší na zalepení latexové manžety? Moc děkuji

Odpověď 01.06.2017 16:12
Dobrý den, omlouvám se, nějak nám proklouzl Váš dotaz reaguji tedy až nyní. Pokud se jedná o opravu latexové manžety a je-li roztrhlá v délce 4 cm - obávám se, že oprava nebude napořád. V námi nabízené AQUA REPAIR - sada lepidel a záplat pro rychlé opravy: http://www.deepndown.cz/eshop-aqua-repair-sada-lepidel-a-zaplat-pro-rychle-opravy-32-93 - jsou i záplaty a lepidlo RUBBER SOLUTION pro opravu latexových manžet, použil bych toto. Popis opravy je na našich stránkách u uvedené sady. S pozdravem T.K.


23.04.2017 08:30  | Alena
Dobrý den, chtěla bych vyměnit baterky b lampě Technisub Lumen x 4, ale nevím, jak na to. Můžete mi poradit? Děkuj, Alena

Odpověď 23.04.2017 17:02
Dobrý den, Technisub LUMEN X4 neprodáváme. Ale podle obrázků na stránkách dovozce - předpokládám, že se jednoduše povolí čelní kroužek s parabolou a tím se dostanete k samotným 4 ks C baterií. viz obrázek zde: http://www.aqualung.cz/%3Fp%3DproductsList%26iCategory%3D12%26sName%3Daqualung--technisub?p=productsMore&iProduct=571&sName=technisub-svitilna-lumen-x4iz Pokud si na to netroufáte, můžete se se světlem u nás samozřejmě zastavit - baterky vyměníme. T.K.


24.02.2017 14:25  | Aleš
Dobrý den, mohu se zeptat zda nevíte, kde servisovat počítač Tusa IQ800 DC, Děkuji

Odpověď 02.03.2017 13:04
Dobrý den, díval jsme se na stránky TUSA a aktuálně by je měli zastupovat www.hqh.cz - zkuste to nejdříve tam. T.K.


09.02.2017 10:36  | Jitka
Dobrý den chtěla bych manželovi koupit k narozeninám závaží loni si koupil nějaké to křídlo vubec tomu nerozumím prosím kolik mám koupit závaží manžel váží 90 kg četla jsem že se to nějak liší sladká nebo slaná voda poradíte mi prosím moc děkuji

Odpověď 09.02.2017 10:58
Dobrý den, pro základní výpočet se dá použít pravidlo 1/10 váhy potápěče s tím, že do slané vody se přidá cca 1,5 až 2kg závaží.

Hlavně ale záleží na ostatním vybavení a nejvíce na tloušťce (vztlaku) neoprénového obleku. Tento hrubý výpočet se používá pro 7mm neoprenový oblek. Pokud se potápí v teplejší vodě se slabším neoprénem, lze zase nějaké závaží ubrat. Stejně tak, pokud je součástí pořízeného křídla 3mm nerezový backplate - lze také cca 2kg – 3kg závaží ubrat.

Zde aktuální nabídka závaží v našem e-shopu: ZÁVAŽÍ OCEANIC FLEX WEIGHT 1KG - DOPRODEJ! http://www.deepndown.cz/eshop-zavazi-oceanic-flex-weight-1kg-doprodej--567 T.K.


28.01.2017 13:33  | Džejkob
Ahojte,
Prosím nemáte někdo zkušenosti s maskou od Marese x-vision se zlatě tónovanými skly? Maska je určena do moře, podle Marese má tónování zmírnit dominantní modrou a zvýšit tak viditelnost a kontrast. Já si ale říkám, že to přece jen bude trošku zkreslené. Když to řeknu hloupě, chci rybičky a korály vidět v jejich skutečných barvách : )). Proto nevím jestli nemám vzít čirá skla. Nemáte s tím tedy někdo zkušenost? Díky :)

Odpověď 29.01.2017 13:38
Dobrý den, bohužel vlastní zkušenost s maskou se zabarvenými skly nemám. Co se týká podání barev - třeba by mohl napomoci článek na našich stránkách o použití barevných filtrů pro filmování pod vodou. Rozlišujeme filtr červený pro modrou (mořskou) a purpurový pro zelenou (sladkou) vodu. Ale samozřejmě je to na úkor toho, že se část paprsků odfiltruje - pohltí.

Více o korekce barev pomocí filtrů: zde http://www.deepndown.cz/clanek-korekce-barev-pomoci-filtru-109-356

Osobně bych spíše volil masku, která má skla jenž pohlcují paprsků co nejméně, aby bylo z masky vidět co nejlépe.

Máme v nabídce např. masku HOLLIS M-1 - která má speciální Saint - Gobain Diamant - Crystal Clear Lens - kde jsou zorníky, vyrobené ze skla s nižším obsahem železa, které zajistí vyšší propustnost světla a menší zelené zabarvení. Oproti jiným maskám dochází k menšímu zkreslení barev a omezení viditelnosti, což oceníte zejména při zhoršených světelných podmínkách pod vodou.

POTÁPĚČSKÁ MASKA - BRÝLE M-1 HOLLIS: více zde http://www.deepndown.cz/eshop-potapecska-maska-bryle-m-1-hollis-66-325


27.01.2017 22:48  | Petr
Dobrý den v roce 2016 jsem koupil automatiku apex xtx 200 po jakém čase musim automatiku dát k revizi děkuji.

Odpověď 29.01.2017 13:32
Dobrý den, dle doporučení výrobce APEKS a také proto, aby Vám platila celoživotní záruka pro prvního majitele, je potřeba dodržet dvouletý servisní interval. Pokud ale s automatikou uděláte více než 50 ponorů za rok, měl by se dělat kompletní servis každý rok. Je potřeba využít služeb autorizovaného servisu Apeks - který Vám servis potvrdí.

V případě potřeby se na nás můžete obrátit, rádi Vaši automatiku seservisujeme. Kompletní servis u nás obsahuje - demontáž veškerých součástí, vyčištění v ultrazvukové čističce, výměnu výrobcem předepsaných součástek, následné složení a seřízení středotlaku I. stupně, nádechového odporu a finální kontrolu.

Servis a opravy potápěčské techniky, servis automatik, BCD, opravy suchých a mokrých obleků. Více zde: http://www.deepndown.cz/stranka-servis-potapeni-4


07.01.2017 20:50  | Fanda Kolář
Dobrý den,
jaký je Váš názor na délku hadic k druhému stupni a jejich uspořadání ? Je vhodný Scubapro Mk 25 do studené vody?? A jaké by jste volil Vy?
Děkuji Fanda

Odpověď 09.01.2017 11:24
Dobrý den, standartní délka hadic je pro hlavní druhý stupeň cca 70cm a pro octopusu délka hadice 90cm.

Dnes se hodně používá ale i tzv. "DIR konfigurace" s primárním druhým stupněm na hadici délky 210cm a záložní automatiky na cca 60cm hadici. Kdy v případě potřeby sdílení vzduchu poskytnete buddymu rozdýchaný druhý stupeň na dlouhé hadici 210cm a sami přejdete na záložní druhý stupeň který máte na krátké hadici cca 60cm nejlépe na úvazku z gumicuku kolem krku. Tato konfigurace vyžaduje alespoň minimální předvedení a demonstraci od někoho, kdo to používá - pak poskytuje nesporné výhody v oblasti bezpečnosti a pohodlí.

Dále existuje ještě varianta kdy dýcháte z druhého stupně na dlouhé hadici 90cm a druhý stupeň s 70cm hadicí máte přichycený na úvazku z gumicuku okolo krku. V případě potřeby podáváte buddymu rozdýchaný druhý stupeň na delší hadici. Snazší plavání vedle sebe a využijete hadice zpravidla standartně dodávané s regulátorem.

Z automatik bych osobně volil automatiku s prvním stupněm mambránové konstrukce, která je méně náchylná na zamrznutí a chrání více první stupeň při potápění ve znečištěné vodě. Sám preferuji automatiky APEKS, které jsou v Evropě velmi rozšířené, je na ně dostupný a levný servis a jsou velmi spolehlivé.

Například zde: http://www.deepndown.cz/eshop-automatika-apeks-xtx50-dst4-12-574

Tento spolehlivý první stupeň má ještě navíc druhou membránu která chrání vnitřní ambientní prostor nad pracovní membránou od okolí další membránou. Druhý stupeň má regulaci nádechového odporu a venturi přepínání plus/minus. Automatika je velmi spolehlivá.

T.K.


20.12.2016 21:49  | Leoš pívoň
Ahoj existuje šnorch do k terého nezatéká voda nebo nějaký malý přístroj na dýchání pod vodu?

Odpověď 21.12.2016 12:38
Zdravím, ano takový šnorchl existuje. Máme jej v nabídce Oceanic ULTRADRY - kde je v horní části záklopka. Pokud se šnorchl zanoří komplet pod vodu, záklopka uzavře ústí šnorchlu, takže se nenadechnete vody.

http://www.deepndown.cz/eshop-suchy-snorchl-ultradry-oceanic-24-79

Je možné pořídit i malou tlakovou láhev s dýchací automatikou SPARE AIR, ale budete odkázán na standartní velkou láhev, ze které se tato plní a cenou se dostáváte většinou na úroveň staršího, ale již plně použitelného vybavení. Je potřeba získat dopředu i nějaká informace, zkušenosti - člověk by si mohl samotným použitím Spare Airu ublížit. T.K.


14.12.2016 06:53  | Přemek
Dobrý den. Můžete mi poradit jakým způsobem upravit vybavení, abych mohl šnorchlovat s vousy. Děkuji

Odpověď 14.12.2016 12:56
Dobrý den, pokud vousy vadí a zatýká do masky, tak asi jediná rada - trochu vousy pod nosem před dovolenou od-holit. Vybírat masku s měkkou silikonovou lícnicí, která není v místě pod nosem příliš široká. T.K.


08.12.2016 13:33  | Anna
Dobrý den,
ráda by jsem příteli koupila ploutve. Pouze na rekreační potápení na dovolené. Poradili by jste mi nějaké prosím? A je lepší uzavřené nebo na řemínek? Děkuji za odpověd

Odpověď 08.12.2016 14:08
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro běžné šnorchlování u moře si myslím, že jsou dostačující ploutve na bosou nohu, z naší nabídky například Oceanic VIPER FF s dobře tvarovaným listem, přiměřené tvrdosti, které dobře sedí na bosé noze. Jsou momentálně k dispozici ve dvou barevných variantách a ve velikostech od velikosti 34 do 47. Více zde: Ploutve na šnorchlování Oceanic VIPER FF http://www.deepndown.cz/eshop-ploutve-na-snorchlovani-oceanic-viper-ff-72-388 Pokud by se chtěl potápět s přístrojem a nebo lezl do vody někde, kde je například kamenité, ostré pobřeží - pak by byli vhodnější ploutve s řemínkem, volnou patou - do kterých se používají neoprenové botičky s pevnou podrážkou. Člověk vleze do vody v botkách, díky botám má chráněná chodidla a až následně si nazuje ploutve ve vodě. Také je to teplotně komfortnější. Pro inspiraci ploutve na neoprenovou botičku z naší nabídky zde: VIPER ploutve na neoprenovou botičku http://www.deepndown.cz/eshop-viper-ploutve-na-neoprenovou-boticku-73-82 T.K.


03.09.2016 09:56  | Alan
Dobrý den přeji, můžete mi prosím poradit jak po sezóně ošetřit masku a šnorchl aby vydržely co nejdéle funkční. Děkuji. S pozdravem A.

Odpověď 03.09.2016 10:51
Dobrý den, doporučuji šnorchl s maskou po návratu od moře nechat přes noc ponořené ve vaně, aby se rozpustili zbytky soli a ostatních usazenin. Masku je také dobré umýt zevnitř a zvenku jarovou vodou, aby se zbavila zbytků mastnoty, která se na ní usazuje z potu a opalovacích krémů. Pak nechte masku a šnorchl oschnout a uložte na suché, tmavé místo. Pokud se maska nechá na sluníčku, po čase silikonová lícnice zažloutne. Masku je dobré skladovat v krabičce, ve které se většinou maska prodává. V případě skladování ploutví platí v podstatě to samé akorát pozor, aby ploutve nezůstali někde opřené - mohou se pak zkroutit (prohnout). T.K.


16.08.2016 17:35  | Karel
Dobrý den,rád bych u Vás zakoupil masku k šnorchlování .Měl jsem již 3 ale vždy jsem měl problém se zatékáním vody do masky kolem nosu.Můžete mi doporučit model kde by byl tento problém eliminován? Cena tak do 2000,- Děkuji

Odpověď 23.08.2016 14:00
Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď, měli jsme minulý týden zavřeno. K Vašemu dotazu: Neexistuje bohužel univerzální rada. Každý má jiný tvar a proporce obličeje. Nejlepší je mít možnost masku před nákupem vyzkoušet na prodejně. Masku přiložit bez řemínku na obličej a lehce nasát nosem. Podtlak který v masce vznikne by ji měl přisát k obličeji a neměl byste cítit, že to někde přisává falešný vzduch. Další důležitá věc je, aby maska měla měkkou silikonovou lícnici a neměla by Vás i při delším používání nikde tlačit, třeba do nosu. Také by neměla omezovat Váš výhled. V naší nabídce jsou masky OCEANIC SHADOWS http://www.deepndown.cz/eshop-potapecska-maska-bryle-shadow-oceanic-66-57 a nebo HOLLIS M1 http://www.deepndown.cz/eshop-potapecska-maska-bryle-m-1-hollis-66-325 které jsou jednozorníkové s malým vnitřním objemem, ty většinou sedí i lidem, kteří mají problém se zatékáním vody okolo nosu, což můžou způsobit buď fousy a nebo rýhy které se vytvoří podél nosu u třeba lidí s kulatějším obličejem. T. K.


29.07.2016 18:52  | vit
potrebuji poradit,jaky snorchl koupi k potapeni v mori,dekuji za kladnou odpoved.jo a da se dychat se snorchlem pod vodou?

Odpověď 30.07.2016 15:11
Dobrý den, šnorchl umožňuje dýchání pro vodou jenom do toho okamžiku, kdy máte ještě jeho vrchní konec nad hladinou. Nabídka šnorchlů zde: http://www.deepndown.cz/stranka-snorchly-24 Všechny jsou použitelné pro šnorchlování v moři a mají výdechový ventil pro vyfouknutí vody, pokud se do šnorchlu nějaká dostane. Model šnorchlu Oceanic ULTRADRY má navíc krytku, která šnorchl uzavře, když se s ním potopíte pod hladinu a voda se do něj vůbec nedostane. T.K.


16.06.2016 01:32  | Luboš Kameník
dobrý den,
mohl bych poprosit o názor na tuto výbavu pro začátečníka? studená i teplá voda. děkuji předem.
http://marediving.cz/index.php?route=product/product&product_id=939
http://marediving.cz/VESTY/Vesta-MARES-PRIME

Odpověď 16.06.2016 11:11
Dobrý den, vlastní zkušenost s použitím Mares automatik nemám, ani je neprodáváme. Doporučil bych automatiky od APEKSu, kde je cena napíklad DS4 + ATX40 a ATX40 Octopusu cca 7 580 a budete tam mít navíc dvojitou membránu na I. stupni - což je výhodou pro potápění v chladné vodě, u druhých stupňů ATX40 VENTURY klapku +/- s aktuálně asi nerozšířenější sítí servisních center v ČR. http://www.deepndown.cz/eshop-automatika-apeks-atx40-ds4-atx40-octopus-37-550 A nebo třeba alternativa od Oceanic ALPHA 9 info zde: http://www.deepndown.cz/eshop-automatika-oceanic-alpha-9-cdx5-alpha-9-octopus-37-510 - zase s dvojitou membránou prvního stupně. Jacket asi běžně použitelný. S pozdravem T.K.


07.06.2016 11:47  | Pavel
Ahoj, prave se zacinam potapet (OWD), jsem zatim bez velkych zkusennosti, rad bych si poridil vlastni vybaveni, z toho co jsem mel doposud moznost zjistit, bych preferoval kridlo pred zaketem. Myslite, ze je dobra varianta FLY 13D na 85kg, udajne lze pouzit max. s 15litrovou lahvi. Nebo je podle Vas vhodnejsi zvolit kridlo s vetsim objemem pro pouziti treba s 18 litrovou lahvi? Chapu, ze vse je velmi subjektivni a zalezi na rade faktrou, ale lze nejak obecne zhodnotit? Diky za radu.

Odpověď 07.06.2016 15:10
Určitě je křídlo pro většinu potápěčů lepší volbou než klasický jacket! Máme zkušenosti a sami nabízíme křídla DTD a DUX, která vycházejí z mnohaletých potápěčských zkušeností jejich výrobců jak při ponorech ve volné vodě, tak v jeskyních. Rádi křídla předvedem a ukážem u nás na prodejně. Ve vašem případě, pokud se chcete potápět i u nás a předpokládá se použití silnějšího neoprenu, tím pádem i více závaží, bych určitě volil variantu křídla větší, než je uvedených 13L vztlaku. Nejoblíbenější z nabídky DTD pro Vaše účely je KOMPLET KŘÍDLO DTD CUB 18: http://www.deepndown.cz/eshop-cub-18-komplet-dtd-kridlo-pro-jednu-lahev-62-175 a nebo KOMPLET KŘÍDLO DTD RING 17: http://www.deepndown.cz/eshop-ring-17-komplet-dtd-ovalne-kridlo-pro-jednu-lahev-62-475 to samé je možné pořídit i pod značkou DUX, kde je trochu jemnější materiál vnějšího pláště. Případně pokud byste trval na hliníkovém backplate a nebo nastavovacích popruzích - dá se volit i tato varianta. Také zde máme ještě pár kusů v doprodeji křídel HOLLIS, které jsou nyní zlevněny: http://www.deepndown.cz/stranka-kridla-kompletni-85 T.K.


21.04.2016 21:37  | SOLIMERO
Dobrý den, budu pořizovat suchý neopren na freediving a chci se zeptat jestli musí plavky co budu mít po neoprenem klasicky těsné na tělo, nebo to mohou bejt obyčejné šusťákové šortky. Děkuji

Odpověď 24.04.2016 11:19
Doporučil bych klasické "těsné" plavky přímo na tělo, pokud má neopren sedět co nejlépe. T.K.


17.04.2016 14:39  | Petr
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se dají koupit řemínky na ploutve Oceanic Viper děkuji.

Odpověď 18.04.2016 13:37
Dobrý den, náhradní řemínky máme včetně přesek. Zařadil jsem je nyní i na stránky našeho e-shopu zde: http://www.deepndown.cz/eshop-reminek-k-ploutvim-vcetne-presek-73-614 a lze objednat případně e-mailem i samostatně po jednom kuse. T.K.


11.04.2016 10:19  | Alena Vaško Rázková
Chci koupit pro syna potápěčskou svítilnu pro potápění v říčních tocích s malou viditelností a do větších hloubek. Přečetla jsem si, že je zdrojem světla asi nejlepší HID, pak že je ke zvážení ještě velikost kužele světla, že se musí brát ohled na četnost zapínání a vypínání, .... mám z toho teď v hlavě guláš :-). Pochopitelně jsem si vědoma, že koupě není levnou záležitostí, přesto mé možnosti jsou omezené. Děkuji za pomoc.

Odpověď 11.04.2016 14:17
Dobrý den, hodně záleží na intenzitě a lokalitách synova potápění. HID-ky poskytují stále v osvětlení nejlepší výkon, ale díky menší spolehlivosti zejména náchylnosti na otřesy a časté zapínání/vypínání, jsou v dnešní době vytlačovány světlama s LED technologií, které bych nyní asi osobně preferoval. Výkon dnešních LED svítilen je již plně dostatečný. LED-ky jsou spolehlivé v porovnání s HID-kami a mají malou spotřebou v porovnání s předchůdci (halogen, HID). Pro potřeby svícení při potápění v řekách bych asi volil nějakou menší svítilnu do ruky, např. TECLINE US-16 nebo HOLLIS LED 6. Lze je používat později jako svítilnu záložní, když si člověk následně pořídí světlo silnější. Při potápění v našich vodách, ve větších hloubkách bude potřeba jako hlavní světlo - světlo výkonnější a nejlépe dobíjecí. Tady bych mohl nabídnout např. LOLA svítilnu H-PL3 PLUS s externím B-UW-LiON 5.2 akupackem. Svítilna je relativně malá, má dlouhou výdrž s dobrým poměrem cena/výkon. Výhodou je také výroba a servis v ČR. Případně nějakou variantu z námi nabízených hlavních světel LED 12 5.2 - LIGHT MONKEY. Ještě k tomu úhlu: v kalnějších vodách je lepší používat světlo s menším úhlem paprsku okolo 10°. V čisté vodě, při focení nebo filmování se používá široký úhel. Světlo za zhoršené viditelnosti slouží i pro signalizaci parťákovi a zde je úzký paprsek lépe viditelný a dosvítí dále. V případě, že budete chtít HID svítilnu, cenu k té LOLA svítilně nebo něco jiného – napište, pošlu nabídku. T.K.


07.12.2015 13:33  | David
Dobrý den.Je nějaká pomůcka nebo cvik poloha jak mít správně při potápění nohy?Říkají že nohy mám na koníka.

Odpověď 10.12.2015 11:17
Dobrý den, pomůcku nebo cvik bohužel na správné držení nohou při potápění neznám. Pouze to stále trénovat a zkoušet. Hodně záleží na výstroji a jejím těžišti. Dle mých zkušeností je optimální začít nejdříve správným vyvážením - nebýt přetížen. Na konci ponoru, když máte již takřka vydýchanou láhev, se musíte udržet s vypuštěným BCD lehce pod hladinou. Potom vyvážit svoji výstroj tak, že tělo udržíte v horizontální pozici. Nejlépe se tohoto dosáhne pokud se potápíte s křídlem s pevně nastavenými popruhy a pokud máte láhev nebo láhve pokaždé stejně vysoko. Jde to ale i s klasickým jacketem. Pro potápění s neoprenem je pak dobré volit lehčí ploutve, kde se vám noha snadněji drží nahoře, ať již plavete klasickým a nebo žabím kopem. Pokud se potápíte v suchém obleku, zde je vhodné mít ploutve těžší, aby se nohy zase příliš nezvedali. Hezké video kde je správné vyvážení a různé techniky plavání: https://www.youtube.com/watch?v=a-p7Pm0tSWM


08.11.2015 16:33  | Jarda
prosím o radu jak připojit sondu k počítači ICON HD verze 2.02 nebo jak do něj stáhnout verzi která bude ze sondou makat dík Jarda

Odpověď 08.11.2015 19:09
Dobrý den, vybavení MARES neprodáváme a ani s počítačem ICON HD nemáme osobní zkušenost. Zkuste kontaktovat j.slechta@marescz.com - zástupce MARES pro ČR, určitě Vám pomůže. S pozdravem T.K.


09.10.2015 15:19  | jaromír haupt
Dobrý den. Nedal by se někde sehnat český návod k Aeris F10. děkuji

Odpověď 09.10.2015 15:45
zkuste aktuálního dovozce www.finnsub.cz T.K.


03.09.2015 13:20  | Michaela Paulovičová
Dobrý deň, prosím o radu. Manželovi chcem kúpiť počítač na potápanie vo forme hodiniek na ruku. No som v ponuke absolútne stratená. Rozpočet je zhruba 11 000 českých korún a jediné, čo by určite hodinky mali vedieť je to, že sa automaticky prepnú z obyčajných hodiniek na potápačský počítač pri kontakte s vodou. Túto funkciu som zatiaľ našla len pri jednom z modelov. Ďakujem za pomoc.

Odpověď 03.09.2015 15:55
Dobrý den, většina počítačů - hodinek se do "DIVE MODU" přepne automaticky, když se dostanou do tlaku cca 1 - 1,5m vodního sloupce. V uvedené cenové relaci Vám můžeme nabídnout: OCEANIC GEO 2.0, SUUNTO D4i BLACK a nebo nově SUUNTO D4i NOVO + USB za 12 490. S pozdravem T.K. OCEANIC GEO 2.0 http://www.deepndown.cz/eshop-geo-2-0-oceanic-dekompresni-pocitac-na-zapesti-94-322 SUUNTO D4i BLACK http://www.deepndown.cz/eshop-suunto-d4i-dekompresni-pocitac-70-504 SUUNTO D4i NOVO http://www.finnsub.cz/katalog/suunto/diving/potapecske-pocitace/d4i-novo-black-usb-s493082046


02.09.2015 19:35  | Rudolf Mynařík
Dobrý den,
mohl bych požádat o radu a doporučení ohledně zakoupení pot. brýlích -masky, abych si do nich mohl vložit dioptrická skla . Nemohu si koupit standardní jelikož mám kromě + hodnot dioptrii i posunutý cylindr. Proto potřebuji vsadit skla externě. Děkuji za odpověď

Odpověď 02.09.2015 22:01
Dobrý den děkujeme za dotaz. Z naší nabídky mohu doporučit masku ION. Je dvouzorníková a má demontovatelná skla. V případě, že by Vám optik byl ochoten podle tvaru původních zorníků vybrousit nové dioptrické s cylindry, tak by to šlo použít. Případně vlepit zevnitř na stávající zorníky. T.K. Odkaz zde: http://www.deepndown.cz/eshop-ion-potapecska-maska-67-54


18.08.2015 18:48  | Antonín
Vážený pane Klojdo, dobrý den. Ačkoliv u Vás pravidelně nakupuji, potřeboval bych rychle poradit jak zacelit uříznutý pásek u křídla DUX (přečnívající délka mi překážela). Normálně jsem ho uřízl a zkoušel opálit zapalovačem, ale vůbec to nepomohlo. Třepí se dál. Předem díky za případnou radu a zdravím. Antonín Klamt

Odpověď 18.08.2015 19:35
používáme zde na zatavení konce popruhu horkovzdušnou pistoli. Konec popruh nahřejeme a sklepeme gumovou paličkou. T.K.


22.07.2015 14:34  | Kajo
Ďakujem pekne za prístup a vecnú odpoveď. Bohužial v našom okolí je nemožné kúpiť masku v obchode a ak aj nejaký jeden obchod či sieť má masky tak výslovne nižšej kvality a lepšie veci sú na záväznú objednávku.
Ešte raz ďakujem.


22.07.2015 07:23  | Kajo
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o Váš názor a hlavne skúsenosť. Mám tak isto ako ostatná väčšina ľudí problém že som do dnes nenašiel masku do ktorej by mi nezatekala voda. A preto sa pýtam rozhoduje o tomto probléme cena za masku, inak povedané čím drahšia maska tým väčšia istota že zatekanie je menej pravdepodobné? Uvažujem o značkách ako napríklad Atomic VENOM ARC, Atomic SubFrame, Cressi Big Eyes Evolution Crystal, Cressi Piuma Evolution Crysta, SCUBAPRO FRAMELESS. Ďakujem pekne za odpoveď a ospravedlňujem sa že tieto modely masiek nie sú vo vašej ponuke pretože by som ich zakúpil u vás, pretože sa naozaj vzorne ako nikto iný, venujete vaším zákazníkom.

Odpověď 22.07.2015 09:45
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Bohužel není to tak jednoduché, že by rozhodla cena o tom jak maska sedí. Nejlepší je - masku si před nákupem osahat a vyzkoušet na obličeji. Bez řemínku, jen přiložím k obličeji a lehce nasaji nosem - maska by se měla přicucnout a držet. Neměl bych nikde cítit, že mi okolo lícnice podchází vzduch dovnitř. To je většinou známka toho, že maska bude těsnit a dobře sedět. Problém může být třeba také ve vousech a nebo následně u příliš dotaženého řemínku, kdy se maska na obličeji kroutí. U bezrámečkových "Framelees" masek je většinou lepší výhled - maska nemá rámeček - sklo je zasazeno přímo do lícnice a blíže očí - tím pádem máte většinou větší, nerušený výhled do stran. Jsou ale trochu náchylnější na zamlžování. Pokud s tím takto zápasíte a máte špatnou zkušenost s vícero maskami - doporučuji nevybírat po internetu a navštívit nějakou potápěčskou prodejnu s větším výběrem masek a pár jich vyzkoušet na obličeji. T.K.


11.07.2015 00:51  | Tomáš
Dobrý den, nevíte někdo kde se najde v počítači Sunnto D9 průměrná hloubka ponoru ? Děkuji Tomáš

Odpověď 22.07.2015 09:34
Dobrý den, ještě jsem se díval na popis funkcí k D9 a opravdu se obávám, že tam zobrazení průměrné hloubky není. Můžete zkusit kontaktovat Finnsub.cz - jakožto dovozce Suunto potápěčských instrumentů, ty by to měli vědět stoprocentně. T.K.


04.07.2015 20:02  | nionio
dobrý den nevěděl by někdo jak se jmenuje kyslíková bombička s náhubkem, pro potápění nebo kde se to dá sehnat (nejedná se o záložní zdroj ) děkuji

Odpověď 07.07.2015 11:51
Dobrý den, můžeme dodat Spare Air http://www.spareair.com/product/models.html - jedná se ale o záložní láhev pro potápěče naplněnou vzduchem (ne kyslíkem), cena podle modelu cca: 8 000,-Kč. Pro její plnění se většinou používá standardní potápěčská láhev a nebo kompresor. Bez potápěčské certifikace, pokud to chcete využít k potápění, je to pro vás asi nepoužitelné. T.K.


28.06.2015 08:11  | Petr Hamouz
Dobry den,
poprosil bych o radu. Mam pritelkyni s uzsim oblicejem a s plus dioptriemi. Do vetsiny bryli je tece:( Myslite , ze by pro ni byly spise bryle look2, look HD nebo look midi.? Je mozne si eventualne uvedene typy u Vas vyzkouset? Nebo nejake jine?
Dekuji za odpoved a preji hezky den.
Petr Hamouz

Odpověď 28.06.2015 21:13
Dobrý den, máme na prodejně skladem masky Oceanic ION do kterých máme i dioptrická skla. Jsou to masky použitelné i pro relativně menší - užší obličej. K těmto maskám držíme skladem dioptrická skla od -1,5 do -7,5 dioptrií. V plusových hodnotách +1,75, +2,25 a +2,75 dioptrie, ale jen ve spodní části zorníku - na čtení. V případě zájmu se zastavte a můžeme vyzkoušet. Masky Look na prodejně nemáme. T.K.


31.05.2015 19:16  | Olda
Děkuji za bleskovou odpověď, ale nechápu, na prvním stupni mám 2 HP a 3LP, na jednom HP je inflátor a na druhým buď sonda nebo klasický manometr. Děkuji

Odpověď 31.05.2015 19:51
H.P. port je vysokotlaký - má větší průměr 7/16" a kromě sondy a manometrové hadice do něj nic jiného nepatří. L.P. šroubení jsou menší na průměru 3/8" a jsou většinou osazeny hadicemi k druhým stupňům a hadicí k inflátoru a nebo také hadicí k napouštění suchého obleku. T.K.


31.05.2015 14:12  | Olda
Dobrý den je možné namontovat na utomatiku sondu a zároveň ponechat tlakoměr ?
Děkuji

Odpověď 31.05.2015 17:18
Dobrý den, díky za dotaz. Jo, jo klidně může být na prvním stupni obojí současně (jak H.P. sonda tak i klasický manometr). Pouze pár prvních stupňů má jenom jeden H.P. port - pak to možné není a musel byste se rozhodnout mezi sondou nebo klasickým manometrem. T.K.


17.04.2015 17:41  | Anežka
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně potápěčského potápěče Suunto D4i. Mám ho koupený, ale zmizelo mi např.: plán ponoru apod. nevíte jak to vrátit zpátky? Předem moc děkuji

Odpověď 20.04.2015 09:44
Dobrý den, bohužel takto na dálku Vám nejsem schopen poradit. Zkuste kontaktovat servis@finnsub.cz určitě Vám ochotně poradí. T.K.


05.04.2015 20:38  | roman
dobry den,chtěl bych se zeptat kde by mě vyměnili baterii v počitači (mares genius) na ostravsku

děkuji předem za odpověd

Odpověď 07.04.2015 12:19
Dobrý den, výrobky Mares ani neprodáváme a ani nezajišťujeme servis. Obraťte se s dotazem na j.slechta@marescz.com - zástupce Mares pro Českou republiku. Určitě Vám někoho ve vašem okolí doporučí. T.K.


29.03.2015 20:02  | Martin,25let
Dobrý den,
protože se mi líbí váše stránky, kde velmi ochodně a srozumitelně odpovídáte na všetečné dotazy, jsem se rozhodl Vás požádat o radu při koupi nového vybaveni. Před dvěma lety jsem si udělal kurz OWD a tento rok jsem se rozhodnul že si pomalu zakoupím kompletní vybavení. Abych mohl své zkušenosti dál zdokonalovat a dodělat si časem i kvalifikaci na intruktora jelikoz by mě tahle profese moc bavila. A zda by vyhovovala tahle výstroj:
Automatika APEKS ATX40/DS4 + ATX40 octo
Žaket Mares PRESTIGE MRS+
Počítač Mares Icon HD NET Ready
Ploutve Mares SUPERCHANNEL OH
Manometr apeks-360 bar

Děkuji předem za odpověď

Odpověď 29.03.2015 22:23
Děkujeme za Vaši důvěru. Osobně preferujeme trochu jiné vybavení, které za srovnatelné ceny s Vámi "poroste". Je to ale jen náš názor a potřeby každého jsou odlišné. V případě zájmu můžeme u nás na prodejně toto vybavení nezávazně předvést, případně zapůjčit na vyzkoušení. Sami jej používáme. AUTOMATIKA APEKS ATX40/DS4 + ATX40 - toto je určitě dobrá volba. JACKET MARES PRESTIGE MRS - preferoval bych křídlo, které můžete použít, jak pro běžné "rekreační" potápění, tak i později přikoupením vetší duše na potápění s dvěma láhvemi. Potápění s křídlem je mnohem pohodlnější než klasický jacket - BCD. Pokud to s potápěním myslíte vážně, tak stejně v budoucnu u křídla skončíte. Osobně používám křídlo Hollis a nebo DTD například zde: http://www.deepndown.cz/eshop-cub-18-komplet-dtd-kridlo-pro-jednu-lahev-62-175 POČÍTAČ MARES ICON HD NET - nemám s ním vlastní zkušenost. Preferuji DIVESOFT FREEDOM - koupíte za srovnatelnou cenu počítač nejprve v základní Nitrox verzi a později můžete rozšiřováním software počítač rozšířit až na počítač pro "technické" trimixové ponory. Nezanedbatelná výhoda je výrobce a servis v ČR. Přijďte se k nám podívat na prodejnu, rádi počítač předvedeme více zde: http://www.deepndown.cz/eshop-freedom-basic-nitrox-120-543 PLOUTVE MARES SUPERCHANNEL OH - klidně, použitelné. MANOMETR APEKS 360 - klidně, použitelný. Osobně preferuji kovový manometr bez pouzdra, ale obojí má své výhody. T.K.


28.03.2015 21:48  | Jakub
Dobry den, zvazuji jakozto trvale zacinajici potapec koupi vlastni automatiky (po nekalika negativnich zkusenostech s etarem na bazich ruzne po svete). Ptam se vsude okolo - tisic hlav tisic nazoru... Ptam se tedy i vas, jakozto mista kde jsem byl spokojen v minulosti s nakupem :-)
Muzete mi dat vas tip na minimum, stredni tridu ideal i Rolls Royce?
(Povetsinou jde o tropicke vody, max cechy v lete...zima ne)
Diky

Odpověď 29.03.2015 21:43
Dobrý den, děkujeme za Vaši důvěru. Osobně bych doporučil jakožto levnější variantu, ale dobře fungující a spolehlivou OCEANIC ALPHA 9 CDX5 s OCTOPUSEM ALPHA 9 - jedná se o vyvážený, uzavřený membránový první stupeň. Výhodou je jednoduché a spolehlivá konstrukce. Hodně oblíbený, dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Více zde: http://www.deepndown.cz/eshop-alpha-9-cdx5-din-octopus-alpha-9-oceanic-regulator-s-maxflex-hadici-12-510 Jako další možné řešení APEKS DST4 / XTX50 plus OCTOPUS XTX40 to je také uzavřený, vyvážený membránový první stupeň. Druhý stupeň XTX50 - má regulaci nádechového odporu a Venturi klapku. Apeks automatiky jsou v Evropě hodně oblíbené, hlavně díky své spolehlivosti, dostupnosti servisu a příznivé ceně. http://www.deepndown.cz/eshop-apeks-xtx50-dst4-xtx50-octopus-12-552 Jako nejkomfortnější variantu bych volil například automatiku APEKS XTX100 s Octopusem XTX50, případně APEKS XTX200 s Octopusem XTX50 - jsou to automatiky o třídu lepší něž předchozí APEKS, disponují větším výkonem a mají komfortnější druhé stupně. U prvního stupně XTX200 je navíc oproti XTX100 výměnný břit sedla. http://www.deepndown.cz/eshop-apeks-xtx200-fsr-xtx40-octopus-12-580 Osobně bych určitě šel cestou uzavřeného, vyváženého membránového prvního stupně, které jsou více spolehlivé než pístové první stupně. Díky dvojité membráně jsou použitelné v chladné vodě. Ve slané vodě, díky tomu že je automatika uzavřená nedochází k usazování sedimentu uvnitř prvního stupně. U druhého stupně bych preferoval možnost regulace nádechového odporu. Přizpůsobíte si dodávku vzduchu přímo Vašim potřebám, ale hlavně pokud automatika začne třeba na potápěčské dovolené lehce podcházet (po čase se vymačká sedlo druhého stupně) a servis zrovna není na blízku, díky regulaci - zvýšíte nádechový odpor a můžete se v klidu na dovolené dopotápět. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám automatiky předvedeme u nás na prodejně, nakonfigurujeme přesně dle vašich požadavků a samozřejmě zajistíme následný servis. T.K.


26.01.2015 18:03  | David
Dobrý den.Hledám heavy light rescue ze zapínáním přes ramena mužete mi pomoc to najít?Děkuji

Odpověď 26.01.2015 21:00
Zkuste jej poptat u www.finnsub.cz - aktuálně dovozce Ursuit do ČR. T.K.


22.01.2015 22:06  | Pavel Vychodil
Dobrý den,
pro BCD Oceanic biolite bych rád přikoupil dodatečný "cumberband". Velikost L.

Předem Děkuji za odpoveď

Odpověď 23.01.2015 12:34
Dobrý den, bohužel v naší nabídce tento popruh nemáme. Zkuste jej poptat u www.finnsub.cz - aktuálně dovozce Oceanic do ČR. T.K.


19.01.2015 10:43  | Jarda
Dobrý den, uvažuji o koupi křídla a nějak si nejsem jistý velikostí (objemem). Mám 100 kg,neopren 7 mm a nejčastěji ho taky budu využívat. Nikde jsem nenašel nějaké výpočetní tabulky. Bude stačit křídlo 16 L? Nebo nějaké větší? Děkuji za radu

Odpověď 20.01.2015 13:44
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Objem křídla by měl být takový, aby Vám umožnil získat dostatečný vztlak, pokud budete ve větší hloubce (např. 30 m a hlouběji), Váš neoprenový 7 mm oblek již nebude mít tak výrazně pozitivní vztlak, jako na hladině, přičemž negativní vztlak láhve a závaží zůstanou zachovány. Pokud tedy máte sklony k přetěžování se závažím a nebo potápění s těžkou ocelovou lahví větší velikosti, volil bych možná křídlo s větším objemem, ale pokud se potápíte správně vyvážen, případně s lehkou nebo menší lahví - mělo by 16l být v pohodě. T.K.


28.11.2014 14:29  | Miloš
Dobrý den.
Víc než deset let se potápím s automatikou MARES doplněnou oktopusem od firmy AQUALUNG.
Údajně se jedná o nepovolenou kombinaci dvou výrobců na jednom zařízení, což nedovoluje
ČSN-EN250.
V případě nehody prý pojišťovna zkrátí, nebo úplně zruší plnění.
Zajímalo by mě, zda je to pravda.
Pátral jsem v dané normě, ale nic konkrétního nenašel.
Díky

Odpověď 28.11.2014 21:04
Dobrý den bohužel v tomto Vám asi moc neporadím. Nikdy jsem nic takového neslyšel, ale upřímně na druhou stranu jsem naštěstí nemusel nikdy tento problém řešit. T.K.


07.11.2014 16:20  | Jitka
Dobrý den,

chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi ploutvemi na freediving, potápěčskými, a ploutvemi na šnorchlování.

Děkuji

Odpověď 07.11.2014 16:56
Dobrý den, ploutve na freediving jsou většinou vybaveny tvrdým a dlouhým listem. Používají se nejčastěji na bosou nohu nebo slabou neoprenovou ponožku. Mají tedy uzavřenou patku. Ploutve pro potápění s přístrojem jsou vetšinou s páskem a nosí se na neoprenovou botičku. Mají kratší, ale širší list než ploutve na freediving, také vetšinou robustnější konstrukci. Potápěč by s nimi měl být schopen pohodlně plavat s kompletní výstrojí delší dobu. Ploutve na šnorchlování jsou na bosou nohu (s uzavřenou patkou), měkké, menší a lehké na časté cestování. T.K.


07.11.2014 11:46  | Bob
Dobrý den, mám křídlo DTD na jednu láhev a zjistil jsem že mi uchází. Našel jsem jednu dírku, ale také mi drobně propouští duše ve švu. Jak se to dá opravit a zda jste schopni opravu provést. Také jaká by byla cena opravy, popř. zda by v nutném případě bylo možno zajistit pouze vnitřní duši do křídla.
Děkuji

Odpověď 07.11.2014 16:41
Dobrý den, pokud netěsní vnitřní duše, tak asi nezbude než koupit novou. Duše se rozumně lepit nedá, je svařená. Možná by šlo provizorně zalepit duši někde na cestách na pár ponorů, nemáme s tím ale vlastní zkušenost a takovou opravu bych bral jen jako nouzovou - dočasnou. Cena duše je závislá na typu křídla - buď klasická podkova 15, 18L a nebo oválné křídlo?? Napište co máte za typ a zjistím aktuálně cenu nové vnitřní duše u výrobce. Ve standardním ceníku jako díl není. T.K.


17.10.2014 23:24  | snowman
Dobry den,
da se u vas alespon na pobočce platit kartou enbo lze pouze v hotovosti ?

Odpověď 18.10.2014 10:17
Dobrý den, na naší provozovně je možné platit platební kartou. T.K.


07.10.2014 21:07  | Franta
Dobry den, chtel bych zakoupit suche rukavice Kubi. Podle mereni co udavaj na strankach vyrobce tak z holou rukou bych se vesel do velikosti L, kruhem by mi ruka prosla uplne natesno. Ted nevim jestli bych nemel zakoupit za predpokladu ze budu nosit do rukavic jeste teple vlozky, rukavice vetsi, tedy velikost XL. Prosim o Vas nazor. Dekuju

Odpověď 08.10.2014 11:23
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Nejlepší by bylo, pokud jste z Prahy, zastavit se u nás na prodejně a rukavice vyzkoušet. Máme zde skladem jak L (80mm), tak i XL (90mm). Pokud je ruka natěsno při průchodu kruhem a dostanete se tam, tak to není zas takový problém, protože pak je kruh v místě u zápěstí a tam s tím většinou není problém (je tam ruka slabší). Nemělo by to ale znemožňovat použít teplejší vnitřní rukavice a nebo hodně komplikovat nastrojení. Nejvíce se prodávají ty velikosti XL (90mm). Velikost L (80mm) si berou hodně ženský a nebo lidi s opravdu malou rukou. V samotné gumové rukavici by mělo být trochu volného prostoru, aby se tam mezi teplou vnitřní rukavici a gumovou rukavici dostalo trochu vzduchu a tepelně to izolovalo.


18.08.2014 09:20  | Petr
Zdravím Vás, mám prosbu. Byly mi zcizeny všechny doklady a s nimi i OWD PADI, nevíte někdo prosím, jakým způsobem si mohu vyžádat a kde duplikát??? Díky moc.

Odpověď 18.08.2014 11:18
Dobrý den, u PADI bude asi nejsnazší cestou obrátit se na instruktora, který Vám certifikaci vystavil. Pokud jste kurz absolvoval v zahraničí, zkuste https://apps.padi.com/scuba-diving/replacement-card/. Pokud by se jednalo o IANTD certifikaci, tam by to šlo zařídit obratem přes kancelář IANTD Czech. S pozdravem T.K.


12.08.2014 09:20  | Radka Foltýnová
Dobrý den, zakoupila jsem si novou potápěčskou masku a chtěla jsem Vás požádat o radu, jak docílit toho, aby se mi co nejméně mlžila, děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď 12.08.2014 12:47
Dobrý den, je dobré čas od času pořádně odmastit zorníky i lícnici masky teplou jarovou vodou, nejlépe třeba houbičkou - jako se používá na nádobí. Doporučuji potom použít antifog přípravek například od Oceanic "NANO TECH 3 IN 1" nebo od McNeet "SEA GOLD" (máme oboje u nás na prodejně) do suché masky na zorníky zevnitř a rozetřít. Těsně před použitím si ochladit obličej, omýt pot a veškeré opalovací a jiné krémy, které by mohli masku znovu zamastit. Pak jednou masku vypláchnout vodou, nasadit na ochlazený obličej a pokud možno nesundávat. Snažit se do masky nevydechovat teplý vzduch nosem.


13.07.2014 11:31  | Petr
Dobrý den. Mám dotaz ohledně svítilny Benda s halogenovou žárovkou. Chtěl bych si jí nechat předělat na led nebo cree. Máte li někdo nějakou skušenost s přestavbou nebo nejlépe nějaký návod kontaktujte mne prosím na cobra112@centrum.cz děkuji předem Petr

Odpověď 14.07.2014 11:26
Dobrý den, bohužel nemám zkušenost se svítilnami Benda z poslední doby. Prodáváme svítilny LOLA, kde již LED modul je součástí. Byl bych schopen dodat samostatný LED modul včetně elektroniky LOLA, ale montáž byste si musel zajistit sám. Nevím zda by to fungovalo. Zkuste nejdříve kontaktovat výrobce pana Bendu, zda nenabízí nějaký upgrade on - byla by to nejsnazší cesta. S pozdravem T.K.


11.06.2014 22:10  | Franta
Dobry den, zakoupil jsem si suchy oblek a zjistil jsem ze moje ploutve velikosti m-l mi jsou k tomuto obleku moc uzke a s kratkou perovou prezkou. Prosim o radu jake ploutve z Vasi nabidky by se hodily k suchemu obleku a zaroven by meli misto gumoveho pasku perovou prezku, velikost by k suchemu obleku mela byt asi xl nebo vetsi? dekuji za radu

Odpověď 16.06.2014 16:17
Dobrý den, předně se omlouvám, někam se mi Váš dotaz zatoulal, tak odpovídám až nyní. Hodně záleží na samotné velikosti a provedení botičky suchého obleku. Já používám k suchému obleku pro velikost nohy 42, ploutve Hollis Bat Fin ve velikosti XL http://www.deepndown.cz/eshop-hollis-f1-bat-fin-ploutve-na-neoprenovou-boticku-73-321 Tyto ploutve jsou pro suchý oblek výborné jednak větší tuhostí listu, zvětšenou hmotností díky konstrukci z gumy a nerezovaou pružinou místo gumového pásku. Nejlepší by bylo, pokud nejste z daleka, zastavit se se suchým oblekem u nás na prodejně a zde můžem různé velikosti ploutví zkusit přímo na Váš oblek. T.K.


18.05.2014 07:40  | David
Dobrý den.Koupil jsem si suchý neoprenový oblek a nevím zda mi do něj neteče nebo se pod vodou potím jak vrata od chléva?Když vijdu ven s vody tak mám mokre plavky i podoblek i neopren.Mužete mi poradit čím to je?Zda mi do neoprenu teče nebo se tak moc potím?

Odpověď 19.05.2014 09:59
Dobrý den, doporučil bych Vám nechat někde udělat tlakovou zkoušku těsnosti suchého obleku. Pokud je v obleku opravdu tolik vlhkosti, jak popisuje, není to zcela normální. Zvláště nyní, ještě za relativně chladného počasí a studené vody to asi Váš pot nebude. Můžeme pro Vás tlakovou zkoušku suchého obleku zajistit, případně jednoduchou zkoušku udělat u nás. T.K.


24.04.2014 11:47  | Šárka
Dobrý den, letos přemýšlím o zakoupení ploutví k mému šnorchlovacímu vybavení ale nerozumím tomu. Proto bych se chtěla zeptat zda by jste mi mohli doporučit nějaké vhodné pro začátečníky s dobrou cenou a zda když má velikost obuvi 39 rovná Vašemu 39-40? abych ploutve ve vodě neztratila. děkuji

Odpověď 24.04.2014 18:48
Dobrý den, můžeme Vám nabídnou ploutve Oceanic Viper FF na bosou nohu. Jsou pěkně měkké a velmi příjemně se s nimi plave. Mají relativně úzký list s dobrým směrovým vedením a příjemnou botkou. Jsou momentálně dostupné skladem ve všech velikostech a obou barevných provedeních. S velikostí bych doporučil pokud máte nohu 39, vybrat velikost ploutví 38-39. Noha se ve vodě neptrně smrskne, ale zase na druhou stranu nesmí ploutev na noze dřít. Nejlepší by bylo, zastavit se u nás na prodejně na Žižkově, pokud jste z Prahy a ploutve zde vyzkoušet. Odkaz na ploutve zde: http://www.deepndown.cz/eshop-ploutve-na-snorchlovani-oceanic-viper-ff-72-388


05.04.2014 20:20  | Pavel
Dobrý den, vybočující prosba: Trochu se věnuji psaní a v knížce mám potápěčskou pasáž. Potřeboval bych poradit a jako první zkouším vás. Pokud by vás to otravovalo, hned mě odpalte. V opačném případě prosím o kontakt. Nechci zaplevelit stránku něčím, co návštěvníky nezajímá. Srdečný dík.

Odpověď 05.04.2014 23:19
Dobrý den, klidně se ozvěte. Pokud budeme schopni Vám pomoci, rádi se podělíme o naše zkušenosti a vědomosti :-). Kontakt tomas@deepndown.cz a nebo se zastavte u nás na provozovně. T.K.


08.03.2014 14:27  | Michal
Dobrý den, koupil jsem si neoprén na schnorchlování, 1,5 mm. Prosím, co se pod neoprén nosí? Mohou být i plavky? Děkuji za odpověď.

Odpověď 10.03.2014 10:45
Dobrý den, pod neoprenový oblek jsou plavky většinou dostačující. V případě nedostatečného tepelného komfortu, lze použít lycrové tričko pod neopren a nebo například výrobky Lavacore, katalog zde: http://www.lava-core.cz/ T.K.


20.02.2014 14:01  | Pavel
Dobrý den, chci si koupit nový potàpěčský počìtač. Rozhoduji se mezi suunto zoop a vyper. Zajimalo by mně jaký jsou mezi nimi rozdíli, kromě toho ze vyper ma posvícenný displey a je do vetší hloubky? Budu se potapet max 40m a občas s nitroxem. Ďekuji za Vaši radu.

Odpověď 20.02.2014 16:13
Dobrý den, díky za dotaz na námi nabízené zboží. Suunto Vyper (Silver) MC 7 490,- není uveden v našem e-shopu je více vybaven - oproti Suunto Zoop má navíc: možnost přepnout do Gauge módu, větší operační hloubku, podsvícení displeje, simulátor ponoru, nastavení denního alarmu - budík. A Suunto Vyper Air, což je novější a komfortnější varianta Vyperu MC 10 990,-. http://www.deepndown.cz/eshop-suunto-vyper-air-black-usb-dekompresni-pocitac-na-zapesti-71-241 má navíc oproti Suunto Zoop: možnost přepnout do Gauge módu, volitelně sonda pro bezdrátový přenos tlaku v láhvi, v základní dodávce USB kabel pro stah. dat do PC, digitální kompas, matrixový displej, větší operační hloubku, podsvícení displeje, hloubkové zastávky, simulátor ponoru, nastavení denního alarmu - budík, dvě přepínatelné směsi 0-99% O2. V případě dalších nejasností nás klidně kontaktujte e-mailem a nebo navštivte na naší prodejně. T.K.


08.02.2014 14:50  | Petra
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, podle čeho je nejlepší si vybírat dioptrickou masku na potápění. Nosím kontaktní čočky -6 dioptrií, ale v normálních dioptrických brýlích mám korekci o trošku vyšší. Chtěla bych začít s potápěním, ale nevím, jestli si mám pořídit masku s dioptriemi podle kontaktních čoček a nebo podle brýlí. Děkuji za odpověď, Petra.

Odpověď 09.02.2014 11:31
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dioptrickou masku bych si vybíral, podle toho, jak Vám bude sedět na obličeji (aby Vám do ní neteklo). V naší nabídce buď masku ION nebo ION 4 (pro širší obličej). Co se týká dioptrií, tak myslím, že maska by spíše měla odpovídat dioptrickým brýlím, než čočkám. Už vzdáleností zorníku od Vašeho oka. Na druhou stranu, zákazníci pokud volí mezi dvěmi hodnotami, tak většinou berou tu s méně dioptriemi, protože voda díky své odlišné hustotě má jiný lom světelných paprsků a věci se pod vodou zdají cca o jednu třetinu větší a blíž. Takže nepatrně oční vadu koriguje. Pokud jste z Prahy, doporučil bych zastavit se u nás na prodejně a můžeme masky ozkoušet a případně dioptrická skla nainstalujeme do vybrané masky na počkání. Tomáš


24.01.2014 16:47  | Petr
Dobry den nedal by se prosim vas zakoupit manual v cz jazyce pro oceanic veo 2.0 dekuji s pozdravem Petr

Odpověď 24.01.2014 18:26
Dobrý den, máme překlad manuálu do českého jazyka pouze k počítačům u nás zakoupených. Originál manuálu v aj je ke stažení zde: http://www.oceanicworldwide.com/us/media/wysiwyg/manuals/12-5204-r02_Eng.pdf Pokud byste si s nastavením a nebo běžným použitím nevěděl rady, zastavte se u nás na prodejně a pomůžeme Vám s tím. Tomáš Klojda


07.10.2013 15:16  | Lada
Ahoj, chtěl bych se zeptat,zda maska PIONEER od Oceanic má již z výroby nanesenou ochranu proti mlžení? Díky za odpověď, Lada

Odpověď 07.10.2013 16:09
Dobrý den, maska Oceanic PIONEER není z výroby opatřena žádným antifogem. Lze, ale velmi snadno, pomocí pár základních kroků docílit toho, aby se Vám žádná maska nemlžila. Maska Oceanic PIONEER má exkluzivní design a Saint Gobain Diamant - Ultra clear zorník. Antifog lze použít například běžně dostupný SEA GOLD od Mc Nett nebo NANO TECH od Oceanic. T.K.


13.09.2013 15:11  | David
Dobrý den.Mužou se použít dvě atomatyky na dvojče káždá atomatyka se skládá první a druhý stupen manometr tlaková hadice na žaket.

Odpověď 13.09.2013 15:39
Dobrý den, automatiky se dají poskládat. Pokud máte dvojče s klasickým manifoldem standartně se dá použít tzv. DIR konfigurace tj.: Primární automatika - pravá strana (z pohledu jako že máte dvojče na zádech) obsahuje: 1x I. stupeň, hadice k II.st 180-210cm, II.stupeň, inflátorová hadice pro napouštění křídla Sekundární automatika - levá strana obsahuje: 1x I. stupeň, hadice k II.st 50 - 60cm, II.stupeň s úvazkem kolem krku, manometr s HP hadicí, případně inflátorová hadice pro napouštění suchého obleku Pokud byste chtěl, můžeme Vám automatiku ze stávajících dílů poskládat a doplnit - pokud by něco chybělo. T.K.


07.07.2013 19:24  | Martin Borovička
Dobrý den

Jaký je, prosím, rozdíl mezi neoprenovým oblekem pro přístrojové potápění a neoprenem pro freediving.

Díky - Martin

Odpověď 07.08.2013 11:48
Dobrý den, neoprenové obleky pro freediving jsou obecně ze slabšího neoprenu, zpravidla se zadním zipem a je kladen velký důraz na to, aby nedocházelo k omezování pohybu hrudníku při dýchání. T.K.


16.06.2013 14:30  | Vašek
Dobrý den.
Nemáte prosím někdo český návod na deko počítač: Sunto Zoop.
Dost bych ho potřeboval.
Děkuji.
Vašek.

Odpověď 17.06.2013 15:05
Dobrý den, tak bohužel prodejce k dispozici v češtině návod pro Zoop nemá - z důvodu podobnosti (rozdíl v pár detailech) se distribuuje Zoopo s návodem pro Suunto Vyper. Tento návod se dá objednat na www.finnsub.cz T.K.

Odpověď 17.06.2013 08:48
Dobrý den, poptám jej u našeho dodavatele Suunto zboží. T.K.


05.02.2013 16:41  | Ondra
Dobrý den, mám v plánu potápěčské kurzy OWD případně AOWD a do budoucna se sem tam potápět v teplých lokalitách. Nyní chci koupit základní ABC vybavení. Na jaké parametry se mám při výběru zaměřit, něco funkčního a cenově dostupného??

Odpověď 05.02.2013 22:49
Dobrý den, děkujeme za důvěru s Vaším dotazem. Doporučil bych Vám určitě kvalitnější masku - potápěčské brýle se silikonovou lícnicí a temperovanými skly, což je dnes běžný standart i pro občasné šnorchlování. Masku je nejlépe vybírat podle toho, jak Vám sedí na obličeji. Snažit se volit masku s co nejmenším vnitřním objemem (neomezuje výhled do stran a usnadňuje vyplachování masky pod vodou). Musíte zároveň, ale dbát na to, aby maska nebo její rámeček nikde netlačil na kořen nosu nebo na čelo. Musíte být schopen přes lícnici masky prsty sevřít - ucpat nos, abyste mohl snadno vyrovnávat tlak ve středoušních dutinách. Na druhou stranu musí být zase snadné, do masky nosem vyfouknout. Pokud hledáte masku s malým vnitřním objemem - byla by moje volba Oceanic SHADOW a nebo komfortní maska s velmi příjemnou lícnicí a čirým zorníkem Hollis M-1. V případě, že používáte dioptrické brýle - volil bych masku s možností zasazení dioptrických skel, jako je námi nabízená potápěčská maska Oceanic ION. Na barvě rámečku, případně lícnice už tolik nezáleží, vše má své pro a proti a je to spíše na vkusu zákazníka. Šnorchl budete při potápění s přístrojem používat pro plavání po hladině na místo předpokládaného zanoření a nebo například v krizové situaci, kdy vyčerpáte zásobu vzduchu a budete ve vlnách plavat proti proudu, navlečení v kompletní výstroji na hladině. Proto bych doporučil šnorchl s výdechovým ventilem, opatřený vlnolamem. V naší nabídce např. šnorchl Oceanic ARID - součástí šnorchlu musí být snadno ovladatelná přezka pro montáž na pásek masky. Ploutve bych volil zcela jistě s páskem (případně pružinou) takové, do kterých používáme neoprenové botky. Výběr ploutví je hodně závislý na velikosti a fyzické dispozici potápěče. Pokud máte větší sílu v nohách, nebál bych se tvrdších ploutví, pokud si v tomto tolik nevěříte, doporučuji začátečníkům kompromis - velmi příjemné středně tuhé ploutve s rozumnou délko listu a hmotností tj.: řemínkové ploutve Oceanic VIPER. Neoprenouvou botku bych volil například Oceanic VENTURE II, což je náš nejprodávanější model. Veškeré výše uvedené rady a příklady vybavení – můžete použít stejně dobře jak při běžném šnorchlování, tak i při potápění s přístrojem. Velkou výhodou také bude, pokud budete mít možnost při výběru jednotlivého vybavení porovnat a vyzkoušet věci na prodejně. Rádi pomůžeme s výběrem. T.K. SHADOW ICE bez rámečková potápěčská maska http://www.deepndown.cz/eshop-shadow-ice-bez-rameckova-potapecska-maska-66-58 M-1 Hollis bez rámečková potápěčská maska http://www.deepndown.cz/eshop-m-1-hollis-bez-rameckova-potapecska-maska-66-325 Dioptrická potápěčská maska ION http://www.deepndown.cz/eshop-dioptricka-potapecska-maska-ion-1-5-az-8-dioptrii-69-213 NEW ARID šnorchl http://www.deepndown.cz/eshop-new-arid-snorchl-24-77 VIPER ploutve na neoprenovou botičku http://www.deepndown.cz/eshop-viper-ploutve-na-neoprenovou-boticku-73-82 VENTURE II - 6,5 mm neoprenové botky http://www.deepndown.cz/eshop-venture-ii-6-5-mm-neoprenove-botky-20-71


27.06.2012 16:05  | frant
Dobry den, mam dotaz ohledne prilby pro potapeni. Mam kameru pod vodu na helmu a potreboval bych pro ni nejakou helmu ktera se da pouzit pro pristrojove potapeni. Je mozno pouzit obycejnou helmu pro vodaky, nebo musi byt nejaka specialni? Dekuji za odpoved. Preji pekny den

Odpověď 28.06.2012 09:51
Dobry den, osobní zkušenost s použitím helmy nemám. Dříve se hojně používali helmy pro hokej (asi nic jiného k dispozici nebylo) odstranilo se z ni vnitřní polstrování a nasazovala se přes neoprénovou haubnu. V dnešní době - lepší nabídky bych asi zvolil tu vodáckou, bude menší a lehčí. T.K.


04.06.2012 23:03  | Pavol
Dobrý večer. Kúpil som si u Vás lepidlo Aqua 2 part contact. Po prvom použití sa mi počas cestovania vylialo tužidlo - zložka "B". Dá sa toto tužidlo zvlášť dokúpiť, alebo nahradiť iným tužidlom? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Pavol.


09.05.2012 17:15  | Libor
Dobrý den.
Podle čeho bych měl zvolit velikost žaketu?
Předem děkuji za odpověď.


08.04.2012 11:24  | Lukáš
Dobrý den,
poprosil bych vás o radu při nákupu nového dek.počítače. SuuntaD9 nebo Oceanic oc1, či nově uvedený na trh Mares Matrix (prý vlastně taky suunto). Hlavní funkce, které mě navíc lákají, ovšem nevím jestli jsou skutečně v praxi pod vodou spolehlivé, tím pádem skutečně využitelné jsou: 1.kompas s komp.náklonu a u Matrixu i se stopkama, 2. tlak.sonda, 3. trimix - možnost nastavení helia - do budoucna. Tyto počítače jsou sice dražší, ale má si člověk třkrát koupit blbě, či jednou dobře, že. Jsme oba AOWD a zatím používáme NITROX. Pokud bychom ovšem šli dál, bylo by počítač bez trimixu potřeba vyměnit,či ho budeme moci něčím jednoduše doplnit? Navíc to vypadá že se chystá asi i suunto jít ven s novou řadou počítačů s lepší grafikou, jak naznačuje již zmíněný Matrix, bohužel nemá sondu. Otázek jsem vám položil hodně, tak ta poslední je tedy, zda ještě s nákupem chvilku posečkat na nové modely, či který z výše uvedených 3 by jste doporučil? Když mi dobře poradíte, koupím u vás určitě 2ks ;-) Lukáš

Odpověď 10.04.2012 10:18
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Přiznám se, že mohu popsat zodpovědně rozdíly mezi Suunto D9 a Oceanic OC1. Mares Matrix jsem osobně v ruce neměl a neznám jej více než z webu. 1. digitální kompas - většinou je to jen doplňková funkce na hodinkách a v praxi je lepší používat klasický kapalinou plněný kompas. U hodinek je velké množství informací na malém displeji a není příliš praktické na digitální kompas hodinky stále přepínat - po chvilce se zase logicky přepne zobrazení kompasu z displeje na zobrazení hodnot ponoru, které jsou pro řízení ponoru pro vás důležitější. Proto nejlepší kombinací by bylo hodinky (počítač) a kompas klasický kapalinou plněný - určitě v provedení za zápěstí. 2. tlaková sondy - vysílač. Určitě dobrá věc v praxi použitelná pokud děláte běžné Air/Nitrox ponory. U Oceanic můžete využít až tří sondy (při změnách směsí pod vodou v rámci jednoho ponoru). 3. trimix - pro TX ponory používám osobně Liquivisio X1 .http://www.deepndown.cz/eshop-x1-expedicni-trimix-ccr-computer-111-416, je to počítač, který je pro technické potápění velmi rozšířený a u nás ho používá spousta potápěčů. Pro běžné potápění je ale asi příliš komplikovaný. Cesta kterou bych šel a doporučuji zákazníkům: počítač - hodinky Air / Nitrox (alespoň dvě přepínatelné směsi pod vodou) a v případě, že půjdete do budoucna do trimixových ponorů, tak tento počítač - hodinky přepnout do Guage Modu, budou sloužit jako záložní BT (Bottom Timer) a pořídit Trimixový počítač. Stejně je při těchto ponorech vyžadována redundance měření hloubky a času. Pokud máte zájem a možnost zastavit se u Nás na prodejně, rád Vám počítače předvedu a můžete si zde vyzkoušet co je třeba. Tomáš Klojda


02.04.2012 12:07  | Tomáš
Dobrý den,
mám takový dotaz. Chci se začít potápět se žraloky ale nevím jaké barvy pro vybavení zvolit, abych je neprovokal. Děkuji za odpověd.

Odpověď 03.04.2012 17:19
Dobrý den, nemám osobní zkušenost s potápěním se žraloky, kromě pár náhodných setkání pod vodou při potápění v Egyptě. Doporučil bych asi volit méně výrazné barvy, ale opravdu zkušenost s tím nemám. T.K.


02.04.2012 11:54  | Tomáš
Dobrý den,
mám takový dotaz. Chci se začít potápět se žraloky ale nevím jaké barvy pro vybavení zvolit, abych je neprovokal. Děkuji za odpověd.


14.02.2012 14:09  | David
Zdravím, měl bych jeden velký dotaz. Chci začít s potápěním samozřejmě určitě nějakým kurzem a zajímá mě na kolik by mě vyšlo kompletní vybavení pro potápění. děkuji

Odpověď 14.02.2012 15:37
Dobrý den, na Váš dotaz je hodně těžké odpovědět, protože nároky na vybavení se diametrálně odlišují, podle toho kde a jak se člověk chce potápět. Nejdříve jak píšete bych určitě investoval do dobrého základního kurzu. Například u nás cena 6 900,- v kurzovném OWD máte nyní zahrnutý i poplatek za zapůjčení výstroje. Většinou našim kurzistům doporučím, zakoupit si do základního kurzu jen tzv. ABC (maska, šnorchl, ploutve a botičky do ploutví) s výběrem rádi pomůžem. Cena tohoto základního vybavení, na slušné úrovni cca 3 - 4 tisíce. Vybavení použijete u moře i pro běžné šnorchlování, pokud by Vás potápění s přístrojem třeba nechytlo a nebo pojedete třeba na klasickou rodinnou dovolenou k moři. Během kurzu budete mít možnost vyzkoušet různé varianty potápěčského vybavení a to i v různém prostředí. Lidé se pak většinou rozdělí na příležitostné potápěče, kteří jezdí například jednou, či dvakrát do roka na potápěčskou dovolenou a věci nad rámec běžného ABC si půjčují před odjezdem a nebo na místě. Ostatní, které potápění více chytne a stane se jedním z jejich hlavních koníčků, si většinou postupně vybavení začnou kupovat svoje, podle prostředí a typu potápění jenž je jim nejbližší. Když to shrnu: slušná potápěčská výstroj pro středně pokročilého potápěče, který se potápí převážně v teplé vodě (moře) cca 30-40tis. Slušná výstroj pro potápěče, který se chystá potápět celoročně v náročnějších podmínkách několikanásobně více. T. K.


23.01.2012 21:00  | Franta
Dobrý den, mám následující dotaz. Uvažuji o koupi automatiky a k automatice chci zakoupit bezdrátovou tlakovou sondu a řeším zda mám k automatice též zakoupit klasický manometr. Děkuji za vaší odpověď

Odpověď 24.01.2012 10:26
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pokud se chystáte potápět „rekreačně“ v rámci bezdekompresních limitů a do hloubek na úrovni např. Advanced Open Water potápěče s dostečnou rezervou plynu v láhvi - tak si myslím, že HP sonda Vám bude dostačovat samotná a k sondě manometr nebudete potřebovat. Využijte obě výhody bezhadicového přenosu tlaku tj. on-line info v počítači se zohlednění ve výpočtu „zbývající doby ponoru“ a minimalizování počtu hadic. Dnes už jsou sondy s vysílači spolehlivé a v případě ztráty údajů, budete vždy moci bezpečně ukončit ponor. Pokud směřujete k potápění hlubšímu, dekompresnímu atd – pak bych doporučil určitě k sondě přidat ještě klasický manometr. T.K.


06.01.2012 18:25  | jose
Dobry den, chcel by som sa opytat kde by som vedel zohnat material :
Balistic Nylon alebo Trilaminat?? viete mi prosim opradit?? dakujem za vasu odpoved..

Odpověď 07.01.2012 15:51
Dobrý den, samotný materiál v metráži bohužel nemáme. Našel bych možná několik malých kousků (tak na záplaty). Doporučil bych Vám zkusit se obrátit přímo na výrobce potápěčského vybavení, kteří s materiálem pracují. Trilaminát například AGAMA http://www.agama-diving.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=7 Balictic Nylon DTD http://www.dtd-dive.cz/kontakt s pozdravem T.K.


12.12.2011 13:47  | miloš
Dobrý den, poradíte mi jaký chem.přípravek použít na úpravu vnitřku pot.lahve ? Při servisní prohlídce byla zjištěna počáteční koroze. Děkuji

Odpověď 12.12.2011 14:22
Dobrý den, pokud je vnitřní koroze rozsáhlejší, doporučuju ji mechanicky odstranit - kuličkováním či řetízkováním. Potom odstranit vyfoukáním zbytky prachu a rzi. Dokonale vypláchnout nejdříve nějakým odmašťovadlem a poté ošetřit proti dalšímu reznutí, k čemuž v našem servisu používáme Tank Protect od Mavotec vice zde: http://mavotec.eu/product_info.php?info=p184_Tank-Protect-0-5L-Corrosion-protection-concentrate.html lze jej koupit v Německu. T.K.


11.12.2011 22:02  | Martin
Dobry den. Chcem sa spytat ako maju sediet rukavice a topanky z neoprenu? Do topanok mi nateka voda. Je to tym, ze su velke? Maju byt rukavice tesne, alebo mozu byt volne. Dakujem

Odpověď 12.12.2011 09:42
Dobrý den, neoprenové boty a rukavice by měly sedět tak, aby množství vody v rukavicích a botkách bylo co nejmenší a voda volně neprotékala. Vždy se tam nějaké množství vody dostane. Princip tepelné izolace je takový, že vrstvička vody, která je mezi pokožkou a neoprenem se ohřeje od pokožky a materiál neoprenu ji chrání od okolního prostředí. Pozor, ale aby rukavice a botky nebyly příliš malé, pak by omezovaly krevní oběh a pokožka by pociťovala chlad také a mohlo by docházet navíc k nedokrvování končetin, což by mohlo způsobit bolest a nebo v krajním případě DCS. Pokud cítíte, že ve vašich neoprenových botkách a rukavicích je vody hodně nebo se Vám zdají velké. Zkuste menší velikost, nebo do stávajících botek vzít ještě neoprenové ponožky (např. zde: http://www.deepndown.cz/eshop-neo-sox-neoprenove-3-mm-ponozky-20-69) v případě rukavic volit silnější neopren. T.K.


11.12.2011 18:38  | Gábina
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi suchým oblekem a neoprénem.
Děkuji za odpověď.

Odpověď 12.12.2011 09:26
Dobrý den, děkujeme za dotaz: ve zkratce je základní rozdíl mezi suchým oblekem a neoprenem hlavně v tom, že suchý oblek poskytuje větší tepelný komfort, než neoprenový mokrý oblek. Tepelná izolace u neoprenového mokrého obleku je zajištěna tím, že samotný materiál je sice nepropustný, ale konstrukce zipy, manžety atd. ne – takže mezi tělo a neopren nateče voda. Pokud je množství vody malé, rychle se ohřeje o pokožku a tuto teplejší vodu (pokud oblek dobře sedí) izoluje neopren od okolní studené vody. Při použití suchého obleku (může být membránový např. trilaminát a nebo z neoprenu) je tělo potápěče v suchu, tzn. nedostane se k pokožce voda. Oblek má vodotěsné manžety, zip případně rukavice. Teplenou izolaci zajišťuje teplé prádlo, které se bere pod suchý oblek a vrstva vzduchu nebo argonu, která se do suchého obleku s přibývající hluobkou připouští. T.K.


27.11.2011 17:20  | Stan
Dobry den, na Jetfiny XXL shanim pruziny. I nejmensi Halcyony jsou moc dlouhe, mam cislo bot 8. Je na trhu neco kolem 18 cm? Mate zkusenosti s tim, ze se daji pruziny zkratit?

Odpověď 27.11.2011 17:35
Dobrý den, máme v nabídce pružiny LOLA, které jsou použitelné pro ploutve SCUBAPRO JET FIN. Jsme schopni Vám je zkrátit, jak budete požadovat. T.K.


05.11.2011 16:29  | Jirka
Dobrý den, asi před 2 roky jsem se začal věnovat freedivingu ač se teprve chystám udělat si freedivingový kurz abych byl oficiálně proškolen. Jediné co mi chybí je počítač pro freediving, ostatní výstroj k tomu potřebnou mám. Zaujal mě počítač aeris z vaší nabídky. Chtěl bych se zeptat zda se dá tento počítač srovnat s nějakým jiným kombinovaným pro potápění s lahví a freediving třeba suunto d4. V daleké budoucnosti bych si rád udělal kurz i na potápění se vzuchem tak abych už nemusel zase kupovat další dekompresní počítač.Přijde mi že aeris těch funkcí má obravdu dost a říkám si jestli tyto funkce všechny využiji. Rozhodně uznávám že aeris asi opravdu bude špička na trhu a každý freediver by je měl na ruce raději než nějaký jiný počíač. A ještě dotaz zda má aeris menu v češtině i když jsem asi najivní :)

Odpověď 07.11.2011 10:22
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a zájem o námi nabízené zboží. Aeris F.10 je počítač přímo pro freediving. Jeho jedinečné "freediverské" vlastnosti nemá žádný srovnatelný počítač v současnosti na trhu. Různé alarmy, intervalové alarmy atd. Pokud byste chtěl něco univerzálního, bude to vždy nějaký kompromis. Mohl bych Vám nabídnout GEO 2.0 - což je plnohodnotný dekompresní počítač ve stylu hodinek, který umožňuje potápění se vzduchem/nitroxem a navíc disponuje funkcemi pro freediving. http://www.deepndown.cz/eshop-geo-2-0-dekompresni-pocitac-na-zapesti-94-322 Ne, ale v úplném rozsahu - tak jako Aeris F.10. Pokud byste měl zájem, můžu Vám oba počítače u nás na prodejně předvést. Menu počítače je bohužel v angličtině i když je velice jednoduché a podrobně popsané v českém manuálu, který je součástí dodávky. T.K.


29.10.2011 21:16  | Vladimír Rýdl
Dobrý den.
Měl bych na Vás jeden dotaz. Potřeboval bych neoprenový oblek který bych mohl používat jak u nás přez letní sezónu tak i ve středozemním a nebo rudém moři, aniž bych si musel pujčovat nepadnoucí oblek v zahraničí a nebo mít dva až tři neopreny každý jiné tloušťky. Zatím jsem to vždy řešil zapujčkou (což není idealní) a tak nemám tedy žádnou zkušenost jaké je to třeba v 7mm neoprenu v teplé vodě. Také bych chtěl zip v předu a neopren bez haupny. Moc děkuji za radu.

Odpověď 30.10.2011 08:29
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Mohli bychom Vám nabídnout Oceanic Overal X5 http://www.deepndown.cz/eshop-overall-x5-neoprenovy-5-mm-oblek-42-318 a k tomu převlečník http://www.deepndown.cz/eshop-x-jacke-neoprenovy-5-mm-prevlecnik-42-320 Spodní díl je plnohodnotný neopren bez haubny můžete používat při potápění v teplejší vodě (léto Středozemní moře, celoročně Egypt). Když si pak přes spodni dil vemete 5mm převlečník s integrovanou haubnou, získáte další vrstvu neoprenu pro nejvíce choulostivá místa a budete moci použít komplet v chladném prostředí. Neopreny se dají kombinovat, koupit i jednotlivě. Oba díly mají přední zip. S pozdravem Tomas K.


15.10.2011 11:35  | Petr Hranáč
Dobry den, chtel jsem se zeptat. Mam stage lahev S80 dovezenou jeste z ameriky z doby kdy tu tyto lahve jeste nebyly. Nevite co tam je za zavit pripadne jestli by mi ji nekdo dokazal otestovat??

Odpověď 17.10.2011 14:52
Dobrý den, označení závitu u amerických Luxferek je 3/4NPSN. Zkusím se poptat u našich testařů - zda je možné láhev otestovat a dám Vám zprávu.


16.08.2011 18:49  | Jiří Janura
Dobrý den.Prosím o radu,jak natáčet pod vodou v Rudém moři do 5 metrů hloubky. Vlastním tříčipovou kameru Panasonic NV GS120. Mé záběry jsou méně či více nazelenalé.
Mám nastavit manuálně denní světlo?
Předem děkuji za odpověď Janura

Odpověď 17.08.2011 13:14
Dobrý den, na základě Vašeho dotazu a pár dalších od zákazníků jsme na našich stránkách uveřejnili další z článků, které mají pomoci v otázkách filmování pod vodou. Týká se konkrétně Vašeho dotazu a problematiky nastavení vyvážení bílé komplexně. Odkaz je zde: http://www.deepndown.cz/stranka-amphibico-360-community-109 Doufám, že zde naleznete odpovědi na Vaše otázky. Nejlepší řešení je asi použití referenční tabulky pro manuální vyvážení, jinak bych zkusil to nastavení na denní svetlo - symbol sluníčko, pokud tedy nepoužíváte zároveň umělé osvětlení a nebo červený korekční filtr. Tomáš Klojda


14.07.2011 08:23  | David
Dobrý den Sháním internetové stránky kde se jen prodávají použité neopreny na freediving?Bazar nebo prodej inzeratní.Skoušel jsem hledat všude možně a nic jsem nenašel.

Odpověď 15.07.2011 22:06
Dobrý den, bohužel můžeme Vám nabídnout jen neopreny na potápění 5 a 7mm. Viz. stále probíhající výprodej obleků z naší školy: http://www.deepndown.cz/soubor-seznam-vybaveni-z-nasi-skoly-k-prodeji-61-.pdf nejsou to ale přímo neopreny pro freediving, ale pro začínajícího freedivera určitě použitelné. Nebo zkuste vznést dotaz na některé obchody, které se specializují na volné (nádechové) potápění, např. můžu doporučit http://www.apneaman.cz nebo server http://www.freediving.cz atd. s pozdravem T. K.


04.07.2011 13:40  | Mourek
Dobrý den,
rád se potápím s "klasickou výzbrojí" vč. láhve se stlač. vzduchem (P** - nepoužívám žádné směsi). Posledních pár let mě hodně baví i potápění jen tak na pusu. Poradíte mi nějaký dekompresní computer, který by šel zároveň využívat i jako freedivingový PC?
Děkuji
Mourek

Odpověď 07.07.2011 11:57
Dobrý den, mohl bych Vám doporučit Oceanic GEO2 dekompresní počítač v provedení hodinek na zápěstí. Funguje jako plnohodnotný dekompresní počítač a má pokročilé funkce pro freediving - jako například alarmy pro dosažené hloubky, stopky, alarmy pro povrchové intervaly atd. Více o uvedeném počítači: http://www.deepndown.cz/eshop-geo-2-0-dekompresni-pocitac-na-zapesti-94-322 Pokud byste požadoval větší displej - přehlednější, tak doporučuju řadu počítačů s větším displejem VEO, které mají také pokročilé funkce freediving počítačů. Tomáš Klojda


16.05.2011 17:31  | Jose
Dobry den xcel by som sa opytat ci sa neda niekde kupit , samostatna membrana do vypustneho ventila SEATECH jedna sa presne o suchy oblek Trilam BARE PRO DRY.
dakujem
JOSE

Odpověď 16.05.2011 17:52
Dobrý den, máme standartně skladem díly na APEKS vypouštěcí ventily. U SI TECH ventilů bychm byly schopni membránu sehnat a vyměnit - pokud bych tady ventil na servisu měl fyzicky. Pokud ventil, či oblek k nám nemůžete dopravit - zkuste poptat nahradní dil na seamaster@seamaster.cz. s pozdravem T.K.


16.04.2011 17:54  | martin majda
dobrý den.chtěl bych se zeptat do jaké hloubky se mohu potápět bez potápětského vybavení.a radu co při stoupání hladinu.děkuji

Odpověď 27.04.2011 09:50
Dobrý den, hloubka při potápění na nádech (pokud jsem dobře pochopil Váš dotaz) není ničím jiným omezena, než Vaší výdrží a fyzickým potenciálem. Pokud byste chtěl získat více informací - doporučuji např. http://www.freediving.cz/ s pozdravem T.K.


23.01.2011 20:48  | Jaromír Jirásek
Dobrý den - jsem úplný laik, ale zapálený do šnosrchlování u moře. Letos pojedeme do Chorvatska, kde jsou ostré kameny a mořští ježci. Z tohoto důvodu mě nadchla možnost zakoupení ploutví s páskem a neoprénových bot, kdy bych mohl ploutve sundat v mělčině a dojít bez úrazu až na břeh. zatím jsem využíval ploutve s botkou, ale tam jsem měl právě problém při vystupování z vody. Dočetl jsem se však, že ploutve s páskem a neoprénovou botou nejsou na šnorchlování a potápění se na nádech vhodné a vhodnější jsou právě ty s botkou. Snad kvůli tuhosti listu, kdy se ploutve s botkou dělají tvrdší a tedy se s nimi rychleji člověk potopí. Chci se zeptat existuje nějaká varianta ploutví s páskem pro potápění na nádech?? Nebo měl by jste nějakou radu?? děkuji Jirásek.

Odpověď 24.01.2011 10:32
Dobrý den, většinu ploutví na přístrojové potápění s páskem můžete použít i na běžné šnorchlování. Doporučil bych vybrat ploutve trochu měkčí. Určitě je to dobré řešení pro zabránění případnému poraněním bosé nohy. Měkčí ploutve s páskem, které si u nás na prodejně kupují lidé i na šnorchlování jsou například zde. Optimální botičky s tvrdou podrážkou do těchto ploutví jsou zde budete je pak moci použít i pro ochranu nohy při chůzi po pláži, případně pro jiné vodní sporty (jachting, rafting atd.). S výběrem velikosti rádi pomůžeme. S pozdravem Tomáš Klojda


13.01.2011 18:09  | jose
dibry den.
Chcel by som si nechat poradit v primarnom svetle .
poradte seriozne svetlo s kanistrom aby mi vydrzalo 2 alebo 3, 50min.ponory bez nabijania.35w alebo 50w , HID alebo LED?
dakujem .
jose

Odpověď 17.01.2011 15:14
Dobrý den, výběr vyhovujícího světla je složitý. Cena vysoká a zařízení né vždy splňuje všechny zákazníkovi požadavky. Osobně používám 21 HID od Light Monkey (dříve Salvo) s 10 Ah akupackem. http://www.lightmonkey.us/hid_10_21_primary.php Používám toto světlo jak s klasickou hlavou 21 HID tak i pomocí e/o konektoru s dvěmi video hlavami 35Watt HID. http://www.lightmonkey.us/35_hid_video_system.php Sestava mi plně vyhovuje tím, že je světlo výkonově dostatečné a mohu požívat jeden akupack jak pro primární světlo 21 Watt, tak pro 2 x 35 HID Watt světlo pro filmování. Tato sestava je ale cenově náročnější. Pokud rozhoduje cena - zvažoval bych klasickou LOLA 35Watt hlavu s nějakým větším akupackem - výhodou je cenová dostupnost, výrobce v ČR ale nevýhodou světlo nevydrží na požadované tři 50 min ponory a bude hodně těžké, což bude problém při cestování letadlem – nikoliv pokud jezdíte na ponory převážně autem. Osobně bych se rozhodoval mezi LED a HID světlem - díky většímu světelnému výkonu může mít menší spotřebu a tudíž na srovnatelný akupack vydrží svítit o mnoho déle, než světlo s halogenovou výbojkou. Světla HID mají dle mého názoru stále větší výkon a svítivost než LED-ky, které jsou zase spolehlivější, nevadí jim tolik mechanické rázy jako HID výbojkám. Máme na prodejně nabídku světel od Light Monkey, rádi předvedeme a můžete porovnat jak výkonově tak i cenou. Případně mohu zaslat cenovou nabídku na různé komplety i včetně cenově dostupnějších LOLA (HID nebo halogen) svítilen. S pozdravem Tomáš Klojda


25.12.2010 10:22  | Josef
Dobrý den,nemůžu najít odpověd na dvě otázky.Hrozně rád šnorchluju,ale nesedí mi žádné brýle.Vyzkoušel jsem min.dvoje okolo 5set korun a pořád mi tam zatéká.Podotýkám jen,že jsem lehce zarostlý,ale pouze lehce.Můžete mi poradit kde můžu koupit opravdu kvalitní brýle u kterých se to nestane?Problém je i s vyzkoušením,nikdo mi je v prodejnách nenechá předem zkusit,protože jsou zabalené,což chápu ale na druhou stranu nevim podle čeho se mam řídit.Dam za ně cokoli.Můžu použít i potapěčské brýle na nádech? Za 2.jsou nějaké učinné preparáty proti zamložování brýlí?Plivání do brýlí je opravdu nechutný a moc se mi do toho nechce.Předem mocmoc děkuji za odpověd,nevím si rady.Jestli můžete poslat odpověd na mail.byli byste uplně nejlepší,Děkuji :-) josef.stibor@gmail.com

Odpověď 25.12.2010 10:52
Dobrý den, s výběrem potápěčské masky - brýlí má problémy vícero lidí. Doporučil bych navštívit některý z potápěčských obchodů ve Vašem okolí. Pokud jste z Prahy, zastavte se u nás na Žižkově, rádi Vám poradíme. V potápěčských obchodech se dají masky běžně vyzkoušet - počítá se s tím, že každý zákazník si na prodejně vyzkouší třeba čtyři i více masek, něž nalezneme tu správnou, která sedí. Masky (brýle) jsou stejné jak pro běžné šnorchlování, tak i pro potápění s přístrojem. Většinou je maska z lepšího materiálu, než masky které se prodávají v hypermarketech. Ceny nejsou o tolik vyšší cca 500 - 1 000,- kč za kvalitní značkovou masku. Dobrým standardem je dnes minimálně lícnice z pružného silikonu, lépe se přizpůsobí tvaru obličeje a temperovaná (tvrzená) skla. Nejpoužívanější metodou jak zjistit, zda maska sedí, je zaklonit hlavu, přiložit masku bez řemínku na obličej a lehce nasát nosem. Maska by se měla přisát a dokud nosem do masky nevydechneme musí nám držet a nikde nesmí nasávat falešný vzduch. Je to jedna z nejspolehlivějších metod, jak masku vyzkoušet na suchu. Proti mlžení jsou dostupné různé Anti-fog gely nebo spreje. V každém potápěčském obchodě Vám jistě nějaký doporučí. Pár základních pravidel je: novou masku hodně odmastit jarem a teplou vodou, před použitím odmastit obličej (zejména u moře umýt zbytky opalovacích krémů a pot), obličej ochladit a pak teprve nasadit masku. Pokud ji jednou nasadíte, snažte se ji mít na obličeji během celé doby co šnorchlujete. Při častém sundávání masky se také začne více zamlžovat. S pozdravem T.K.


15.12.2010 23:05  | jose
dakujem vam za radu.
cenu za lahev mate super!! ale ja si budem musiet asi najst nieco tu na slovensku niekde bliz ako do ciech :O( ale dakujem este raz za radu!
Prajem prijemne sviatky , a vela stastnych ,krasnych ponorov!
Jose


14.12.2010 23:34  | jose
dobry den.
Xcel by som sa opyta ze ked si dam opieskovat dvojiscky, nebudu mi casom korozovat??
xcem pekne strieborne dvojicky :O)dakujem

Odpověď 15.12.2010 11:14
Dobrý den, dvojče je možné opískovat a potom našopovat zinkem - to je asi to co jste myslel. Láhve jsou pak zvenku proti reznutí odolnější, ale samozřejmě když se vrstva zinku poškodí - může i toto místo reznout. V případě zájmu o opískování a následné našopování láhví zinkem je ale potřeba počkat na jaro. Pískování se provádí venku a nemůže být teplota pod nulou. Jinak není problém zařídit. Cena za láhev 500,- Kc. Láhve potom mají barvu spíše šedivou než stříbrnou. T.K.


24.10.2010 06:45  | Michal
Dobrý den, otázka na periodu tlakové láhve potápěčů. Kde a podle jaké čsn normy se mám řídit. Děkuji

Odpověď 24.10.2010 10:58
Bohužel norem dotýkajících se periodických kontrol a testování tlakových láhví pro potápění je více. Problematika je dobře popsaná v publikaci TLAKOVÉ LAHVE viz http://www.strelectvi.info/cz200s/pdf/tlak_lahve.pdf i s uvedením jednotlivých norem, které se zkoušek dotýkají. Důležité pro nás, že tlakové lávhe pro potápění by měly být testovány hydrostatickou tlakovou zkouškou každých 5 let a vnitřní vizuální kontrola by měla být provedena každého 2,5 roku.T.K.


16.10.2010 18:14  | Hanka
Dobrý den, ráda bych vyzkoušela šnorchlování, chtěla bych absolvovat nějaký kurz v Praze. Vím, že to není nutné, ale jsem poněkud bázlivá, co se vody a ponořování týká, ale vidět svět pod vodou mne velmi láká. Proto bych ráda absolvovala nějaký kurz pro šnorchlování, zřejmě v nějakém plaveckém bazénu (našla jsem jen kurzy pro děti). Poradíte mi? Díky.

Odpověď 18.10.2010 10:48
Dobrý den, bohužel kurzy pro šnorchlování nenabízíme. Můžu Vás nasměrovat třeba na web http://www.apneaman.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=22 - což je klub pořádající i kurzy nádechového potápění "freediving". Myslím, že by bylo možné se s nimi domluvit a přijít si to k nim na bazén vyzkoušet na nějakou ukázkovou lekci. T.K.


27.09.2010 20:59  | Rajmová
Dobrý den, mám dotaz. Sháním učebnici OWD PADI - třeba i starší. Novou pod 1200kč jsem na netu nenašla,přesto že se prý dá sehnat o dost levněji. Mohl byste mi poradit prosím? Nějaký velký potápěčský bazar? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď 28.09.2010 17:23
Dobrý den, bohužel kurzy PADI už cca 10 let neděláme. Učíme nyní ve výcvikovém systému IANTD. Manuál PADI OWD nemáme. Zkuste zadat poptávku třeba na http://stranypotapecske.cz/vystroj/bazar.asp nebo http://www.potapet.cz/kniha-navstev


24.08.2010 11:14  | Jiří Fictum
Dobry den, rad bych se zeptal na vas nazor pri srovnani pocitacu Oceanic Geo 2 a Tusa IQ-900 ZEN. Potapim se rekreacne s mono lahvi a se vzduchem... zatim.
Diky

Odpověď 24.08.2010 12:08
Dobý den, děkujeme za Váš zájem o námi nabízené zboží. Bohužel nemám osobní zkušenost s počítačem Tusa IQ-900. Tak jen co jsem zjistil z informací na netu. Oceanic nabízí navíc u Geo 2.0 Oceanic Dual Algorithm™ - více o této novince: http://www.deepndown.cz/clanek-novy-oceanic-dual-algorithm-8-304 Také se mi zdá o trochu přehlednější displej - větší číslice. Doporučil bych Vám navšívit stránky Divecomputertraining - je zde přehledné demo s ukázkami zobrazení displeje v různých režimech. Odkaz zde: http://www.divecomputertraining.com/classes.php?page=diveComp&class=6&module=1§ion=1 Obě varianty GEO 2.0 máme skladem na prodejně. S pozdravem Tomáš K.


14.02.2010 23:03  | Radek
dobrý den, jsem začátečník a mám opačný problém. Se svou výškou 200 cm si nejsem jistý, jaký koupit neopren. Tabulky výrobců uvažují pouze s výškou 190 cm (výjimečně 195 cm). V současnosti si neopren půjčuji (velikost XXL), ale nejsem z něj zrovna nadšený. Neměli byste tip nebo radu, kam se obrátit nebo jak si poradit? Děkuji.

Odpověď 15.02.2010 11:01
Dobrý den, bohužel námi prodávané obleky končí také na 195cm výšky, velikostí 58. Jediné co bych Vám mohl nabídnout je vyzkoušení velikostí 58 u nás na prodejne a poté - případnou úpravu obleku podle skutečných rozměrů. Nebo si nechat ušít neopren přímo na míru (např. Agama - Zlín), ale vetšinou z méně kvalitního materiálu, než nabízejí světoví výrobci. S pozdravem T.K.


30.01.2010 12:00  | jozef
dobry den ,chcel by som sa opytat na jednu vec : chcem si kupit suchy oblek nasiel 1 za dobru cenu ale totiz je to na vyssiu postavu ako som ja , ja mam 173 cm a ten oblek je na 178 az 185! mozete mi prosim poradit ci je to v pohode alebo radsej si ho nekupovat?? a este jedna vec museli by sa menit boticky ja mam 7 nohu tj: 41 a on ma 44.
Za vasu radu vam vopred dakujem ..

Odpověď 02.02.2010 10:36
Dobrý den, pokud je suchý oblek o kousek větší - tak to zas není takový problém. Určitě bych ale doporučil oblek nejdříve vyzkoušet a pak je to hlavně otázka ceny staršího obleku. Je potřeba porovnat cenu stršího suchého obleku a následných úprav s cenou například levnějších nových obleků: U více používaného obleku se po koupi můžete setkat s potřebou výměny suchého zipu, což je cca 5 - 6 tis. korun. Pokud používal oblek někdo větší, bude možná potřeba také vyměnit manžety, které Vám budou velké - komplet cca 3,5tis. korun a ještě výměna botek za cca 2,5tis. To jste již jen opravami na cca 12tis. A cena nového obleku, který by Vám pasoval třeba mnohem lépe a vydržel o mnoho déle bude začínat okolo 20tis. Je to tedy hlavně otázkou ceny a stavu staršího suchého obleku a už tím, že víte o potřebě výměny botek (což není malá investice), se mi zdá škoda dělat další kompromis - pokud by Vám oblek dobře neseděl. T.K.


12.08.2009 09:17  | Jitka Vlasáková
Dobrý den, sháním něco, co by ochránilo ránu na noze před vodou a umožnilo tak koupání na dovolené. Boty k suchému obleku jsou asi samostatně k ničemu...? nenapadá vás něco? Moc děkuju, JV

Odpověď 12.08.2009 19:24
Dobrý den, bohužel nic použitelného mě nenapadá. Zkusit poptat nějaké vodě odolné náplasti? Nebo se zeptat ve zdravotnických potřebách? Botky k suchému obleku jsou pro tento případ nepoužitelné. Jedině nohu obalit do nějakého sáčku a utěsnit - dřív se to používalo třeba když měl člověk např. nohu v sádře. T.K.


11.08.2009 19:38  | zdenek
dobry den, jsem rekreacni potapec a uvazuji o koupi pocitace. Mohl byste mi jen kratce srovnat vyhody/nevyhody Sunta- Vyper 2 a Oceanicu - VEO 250 Wrist? dekuji.

zdenek

Odpověď 12.08.2009 19:32
Dobý den, počítač Oceanic VEO 250 je spíše určen rekreačnějším potápěčům - kteří preferují jednoduché levné zařízení. Vyper 2 je určen pro více pokročilé potápěče, umožňuje přepínat během ponoru mezi dvěmi plyn. směsemi, má lepší displej a integrovaný digitální kompas. Můžete si navíc aktivovat funkci Deep Stop - hloubkové zastávky. Jinak oba počítače jsou určeny pro potápění jak se vzduchem, tak i s nitroxem a rozsahem ostatních funkcí jsou si podobné. T.K.


30.07.2009 14:36  | Ika
muzu mit dotaz ? existuji nejake potapeci malinkate dychadlo jak byva ve filmech jen s tim naustkem a bombickou ? popripade jak se to nazyva a kde to sehnat ? dekuji :)

Odpověď 31.07.2009 09:15
Je to uvedeno o pár řádků níže, jedná se o Spare Air. Původně byl určen jako záloha pro potápěče. Bohužel i v 5 m hloubce si člověk může způsobit závažné zranění - barotrauma plic z přetlaku (které může končit až smrtí). Zejména díky změnám tlaku a objemu plynů v plicích při výstupu. Proto by měl být vyžadován při prodeji tohoto zařízení potápěčský výcvik. Myslím, že za stejné peníze se již dá pořídit klasická potápěčská láhev s plnohodnotnou i když levnější automatikou - regulátorem. Více informací o Spere Air naleznete na http://www.spareair.cz/product/index.htm U nás v prodejně jej neprodáváme. T.K.


18.07.2009 20:08  | Michael Benda
Chci se zeptat jestli DELTA 4 FDX10 má nějaké omezeni co se tyka teploty vody.Do kolika stupnu C studene vody lze použit?

Odpověď 19.07.2009 12:45
Dobrý den, dle instrukcí výrobce jsou veškeré Oceanic regulátory použitelné pro potápění ve vodě >10°C, pokud budete chtít regulátor použít ve vodě studenější, je vhodné volit regulátor membránový a s Environmental Protection Kitem - což poptávaný regulátor DELTA FDX10 splňuje již v základní konfiguraci. Díky tomu že tzv. zamrznutí regulátoru nezávisí pouze na konstrukci I. stupně, ale také kvalitě plynné směsi, intenzitě dýchání, teplotě a vlhkosti směsy atd. - neuvádí většina výrobců nejnižší konkrétní teplotu - kde lze ještě regulátor bezpečně použít. Ochrana FDX10 prvního stupně je konstrukčně stejná jako např. u APEKSU tj.: suchá komora s dvojitou membránou a mechanickým převodníkem okolního (ambientního) tlaku. T. K.


14.06.2009 23:44  | Tomáš Lízner
Tak si odpovídám sám, našel jsem podobný dotaz kousek dále, jde o Spare Air:) Píšete o doporučeném pot. výcviku. Ten letos již nestihnu, myslíte tedy nicméně, že na tu chvilku, co v tom vydrží vzduch, je to v těch 2-3, případně max. 5 metrech, nebezpečné?

Odpověď 15.06.2009 14:56
Přesně jak píšete, jedná se o Spare Air. Původně byl určen jako záloha pro potápěč. Bohužel i v 5 m hloubce si člověk může závažné zranění - barotrauma plic z přetlaku (které může končit až smrtí) způsobit. Zejména díky změnám tlaku a objemu plynů v plicích při výstupu.


14.06.2009 23:37  | Tomáš Lízner
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda nemáte nějaké informace o nějakých malých kyslíkových lahvích. Budu v chorvatsku šnorchlovat či plavat v cca 2-3 metrech a strašně mě za tímto účelem zaujaly takové malé kyslíkové lahve, které někdy používali záchranáři v seriálu pobřežní hlídka. Nikde se mi nic podobného nepodařilo najít, proto bych se rád zeptal, zda je něco takového vůbec k sehnání. Byla to malá lahev velikosti asi litrové lahve od koly a přidržovala se pouze ústy, vzduch vydržel patrně jen 10-15 minut.


14.06.2009 21:19  | Krejčí ivan
dobrý den dal by se u Vás okopírovat nebo nějak přeposlat manuál na konzoli oceanic pro2 v cz? díky krejčí zlín

Odpověď 15.06.2009 14:53
V češtině k tomuto počítači manuál nemám.


09.06.2009 12:22  | Petr
Dobrý den, rád bych věděl,jaký je rozdíl mezi jacketem a křídlem. Předem děkuji za odpověd.

Odpověď 11.06.2009 13:41
Dobrý den, je to asi na dlouhý popis jednotlivých typů, modelů a výhod / nevýhod. V krátkosti: základní rozdíl mezi křídlem a jacketem je v tom, že u křídla se nafukuje vak (většinou tvar podkovy) za vašimi zády, kdežto u klasického jacketu se drží vzuch většinou i na boku. Klasický jacket se podobá spíše záchranné plouvocí nafukovací vestě. Křídlo je mnohem lépe použitelné při plavání pod vodou - umožňuje snáze docílit požadovanou polohu potápěč. Jacket je lepší při pobytu na hladině a čekání např. na loď.


17.05.2009 23:09  | václav Ságl
Dobrý den, už několik let mě trápí problém- mám knír a když si nasadím masku, za chvíli ji mám plnou vody. Existuje maska, ketrá by toto řešila? Jsem jen šnorchlista a když už se potápím, tak nejdu do větší hloubky jak 1,5-2 m. Navíc bych ji rád s dioptriemi (kolem -4). Řešení by snad bylo- jen okuláry a kolíček na nos. Nebo snad ne? Díky za odpověď

Odpověď 18.05.2009 12:19
Dobrý den, pokuste se sehnat potápěčskou masku s co nejužší částí lícnice pod nosem a nebo před potápěčsou dovolenou obětujte kousek ze svého kníru a lehce pod nosem odholte. Dioptrické masky máme standartně v nabídce v rozsahu od -1,5 až -10 dioptrií, vice http://www.deepndown.cz/stranka-dioptricke-69 S pozdravem T.K.


16.05.2009 09:28  | Lenka
Dobrý den, v létě jedeme na dovolenou do Egypta a chtěli bychom tam šnorchlovat. Nemáme vůbec žádné zkušenosti, a tak bych se chtěla zeptat, jaká má být naše výbava a zda je nutné absolvovat nějaký kurs. Také s sebou budeme mít 10ti letého syna. Je nutné, aby měl vestu? Díky

Odpověď 18.05.2009 11:55
Dobrý den, na šnorchlování žádný speciální kurz potřeba není - chce to jen trochu šikovnosti a pár zkušeností. Budete potřebovat minimálně masku (potápěčské brýle) a šnorchl v lepším případě ještě ploutve (buď s neoprenovou botkou, či na bosou nohu). Pokud nás navštívíte na prodejně, rádi se s Vámi o naše zkušenosti se šnorchlováním v Egyptě podělíme. U syna bych se rozhodoval, podle toha jaký je plavec. S pozdravem T.K.


03.05.2009 19:34  | Eva
Dobrý den, leta jsem šnorchlovala s kontaktními čočkami a maskou. Teď jsem prodělala oční operaci, mám výrazně méně dioptrií (-1,-2), ale s čočkami nemohu posléze na pláži číst. Jakou masku byste mi doporučili? S dioptrickými skly. Děkuji

Odpověď 12.05.2009 16:56
Dobrý den, doporučil bych masku Oceanic ION http://www.deepndown.cz/login-69 máme je standartně skladem v různých barvách. Dioptrická skla se dodávají od -1,5 dioptrií. s pozdravem Tomáš Klojda


02.05.2009 17:06  | lubos pospichal
dobry den,
je mozno sehnat cesky manual k datamask?

dekuji

Odpověď 12.05.2009 16:46
Dobrý den, k Datamasce manuál v češtine máme, při prodeji ho u nás zakazník dostane spolu s anglickým originálem. Originál anglický manuál je možné stáhnout i na netu (www.oceanicww.com) T.K.


27.04.2009 14:41  | Ivan Horák
Dobrý den,
můžete mi říct, jestli také lepíte na komprimované neoprénové suché obleky krční límec? Nebo jestli mi můžete poradit kam bych se mohl obrátit (ještě někoho jiného než Agama a nejlépe v Praze).
Moc děkuji

Ivan

Odpověď 12.05.2009 16:42
Dobrý den, doporučil bych asi AGAMU - oblek se tam da poslat balikem a pracuji celkem rychle a spolehlive. U nas by se dal poridit limec standartne lepeny na obleky Otter, ale musel bych jej objednavat v Anglii. T.K.


30.03.2009 16:26  | Gabriela
Dobrý den,
chtěla bych koupit vše potřebné pro potápěče, který se smí potápět do 18m. poradí te mi někdo? Vůbec se v tom nevyznám :) děkuju

Odpověď 30.03.2009 18:30
Vazena pani, dekujeme za Vas zajem a samozrejme Vam radi pomuzeme s vyberem vystroje. Nejlepe bude, zastavit se na nasi prodejne, kde Vam vse muzeme predvest. T. Klojda


03.03.2009 11:28  | Janina
Zdravím, můj dotaz asi nebude úplně patřit na tyto stránky, ale sháním v Praze půjčovnu podvodních fotoaparátů a bez úspěchu. Nemáte typ?

Odpověď 03.03.2009 14:39
Dobrý den, sami pouzdra a fotoaparáty nepůjčujem. V Praze si nejsem jistý, zda někdo tuto službu nabízí. Zde je kontakt na jednu firmu ze Zlína a ty půjčovnu mají http://www.podvodnipouzdra.cz/pujcovna.aspx . S pozdravem Tomáš Klojda


23.02.2009 12:21  | Ivan Horák
Dobry den,
v předešlém dotazu jsem se špatně vyjádřil, chtěl jsem vyměnit poškozený si-tech za apex. Takže by se musela částečně odříznout podložka pro si-tech? (celou asi neodlepím) a dát podložka pro apex -ta se dává jen z venku? lepí se?
Nebo jestli můžete říct postup, nebo zda-li toto v servisu děláte.
Děkuji
Ivan

Odpověď 23.02.2009 13:32
aha, musel by se částečně zvětšit otvor. U podložky je otázka jak vypadá, ale měla by pasovat i na APEKS. Pak bych to lehce podmazal lepidlem - podložku bych tedy neměnil. Pokud si stím nebudete vědět rady, můžem Vám to v servisu udělat cca do dvou dnů. Případně tady máme jak ventily, taik i podložky ventilů - pokud by bylo lepší ji vyměnit. Cena Apeks ventilu 1200,-, podložka 70,-, práce 100,-. S pozdravem Tomáš Klojda


22.02.2009 12:15  | jozef
dobry den,chcel by som sa vas opytat na zostavu potapackej vystroji co som si vybral,som zaciatocnik a teraz si vyberam vystroj, aky mate nazor na nasledovne veci:
automatika:Apeks ATX40+octopus ATX40
manometer:tlakomer+hloubkomer Mares Mission 2d compact
žaket: Beuchat Masterlift Comfort
neopren: Mares Evolution 7+5 mm
Za vas nazor alebo radu Vam vopred dakujem.

Odpověď 23.02.2009 10:16
Dobrý den. Automatika Apeks - je určitě dobrá volba. S konzolí Mission od Maresu nemám vlastní zkušenost. Mohu nabídnout od nás ekvivalent dvojkonzoli Oceanic Combo - myslím že je lépe čitelná, má navíc teploměr, tabulku a dá se v konzoli v budoucnu vyměnit hloubkoměr za počítač Oceanic VEO 250 nebo VEO 100. BCD Beuchat Masterlift Comfort také z osobní zkušenosti neznám - zase bych Vám mohl nabídnout ekvivalent od Oceanic za menší peníze - pohodlné křídlo na cestování Oceanic Islander. Je to novinka - během dvou dnů se objeví na našem e-shopu. Mares Evolution 7+5 mm - asi dobrá volba. Sám preferuji obleky se zipem ve předu. U zadních zipů dochází často u spoje mezi nepružným zipem a měkkým neoprenem k roztržení, ale jinak dobrá volba. Pokud byste měl zájem - můžu Vám nezávazně vypracovat cenovou nabídku a zaslat e-mailem. S pozdravem Tomáš Klojda


22.02.2009 09:21  | Ivan Horák
Dobrý den,
nevíte, zda se dají zaměnit ventily k suchému obleku si-tech za apeks?, jestli to sedí rozměrově na díru v sucháči.
Děkuji
Ivan

Odpověď 23.02.2009 10:00
Dobrý den, průměr šroubení automatického ventilu Si-Tech je 33 mm a průměr šroubení ventilu Apeks je 37mm. Si-Techu by tedy stačila menší díra. Do otvoru po Apeksovém ventilu pude strčit s malou vůlí, ale gumová podložka z Apeksového ventilu by to měla utěsnit. Těsnící drážka v podložce má stejný průměr jak u Si-Techu tak i u Apeksu.


07.02.2009 20:07  | Pavel
Dobrý den
Mám velkou spotřebu vzduchu a proto bych si chtěl koupit dvojče a rovnou nové křídlo. Potřebuji poradit kvalitní zn. a i rozumnou cenu na 20 litrové láhve a pak to samé i u křídla - nevím zda se vyrábí křídla na dvojčata?Pak jsem se ještě chtěl zeptat, zda se nedělají tyto láhve z lehčího materiálu než z ocele ?

Děkuji za odpověď Pavel

Odpověď 08.02.2009 15:20
Stejně tak bych řekl, že i volba 2x 20 L (dvojče), není zrovna šťastná. Bylo by to na delší povídání, tak bych doporučil - pokud jste z Prahy a nebo plánujete cestu do Prahy, zastavit se u nás na prodejně a rádi Vám nezávazně vše předvedem a podělíme se o naše zkušenosti. Se spotřebou bych si nedělal ze začátku takovou hlavu, čím déle se člověk potápí, tím spotřeba více klesá a ovlivňuje jí spousta věcí, včetně kvalitní výstroje. T. Klojda


07.02.2009 20:00  | Pavel
Dobrý den
Chci se zeptat na následující věc:
Mám kurz OWD a chci si udělat kurz vrakového potápění. Mohu ho dělat nebo si předtím musím udělat kurz AOWD či jiný kurz?

Díky za odpověď Pavel

Odpověď 08.02.2009 15:15
Dobrý den, rozhodně bych doporučil nejdříve AOWD kurz a nasbírat nějaké zkušenosti. Už jen proto, že mnoho vraků do hloubek 18m (max. hloubka pro OWD) asi nenajdete :-) . Tomáš Klojda


02.02.2009 13:18  | Míra
Letos budeme na dovolené v Egyptě a manželka plánuje šnorchlování u korálových ostrovů. Jelikož nejsem zdatný plavec,tak by mě zajímalo ,jaká je nejvhodnější plovací vesta pro šnorchlování.Děkuji.

Odpověď 02.02.2009 13:53
Dobrý den, mohu doporučit: OCEANIC CARIBE - šnorchlovací vesta s certifikátem CE. Nepřehlédnutelné oranžové provedení, stahovací pásek kolem pasu a mezi nohama, snadné dofukování vyfukování http://www.oceanicww.com/img/p_bcs_reefsport_blue_1.jpg Termín dodaní cca 14 dnů a cena 1180,- Kč s pozdravem Tomáš Klojda


27.12.2008 12:50  | Willimery
Zdravím, vlastním starší pouzdro Amphibico myslím TR 801 , je to na kameru Sony TR805 systém Hi8 a má to elektronické ovládání které ovšem kompletně neovládá Mini DV Sony kamery. Lanc který funguje v celku bezvadně nenastartuje kameru když po 5 min. usne. Je možno sehnat či obědnat pouze ovládání na kamery MiniDV? Výměna na pouzdře myslím není nějak náročná. Nebo mi poradte jak to jinak vyšmoulit :-).
Dále bych se rád zeptal zda existuje objektiv pouze sklo na pouzdro dive body 2.
Děkuji za info a cenovou nabídku.

Odpověď 02.02.2009 13:46
Dobry den, diky za zajem o nami prodavane pouzdra AMPHIBICO. Bohuzel i mezi aktualne nabizenymi pouzdry AMPHIBICO DIVE BUDDY EVO HD Elite jsou rozdily ve funkcich ovladanych ovladacich rukojeti. Prvni problem je v tom, ze by se musel sehnat ten typ rukojeti, ktery komunikuje primo s vasi MiniDV kamerou - na MiniDV se jiz ale bohuzel pouzdra nyni nedelaji jen na HD. Kdyz by se nam podarilo skombinovat rukojet, ktera bude s vasi kamerou fungovat, tak nastava dalsi probelm a to ze nove rukojeti maji uplne jiny tvar vc. rozmeru viz. http://www.deepndown.cz/eshopobr-dive-buddy-evo-hd-elite-pouzdro-pro-kamery-sony-hdr-hc1-hvr-a1u-hdv-215 a je nutne objednat cely komplet pro prestavbu na novou rukojet. Tento komplet, dle typu pouzdra vychazi cca na 14000,- Kc (bez montaze). Pokud byste byl ochoten, tuto castku akceptovat - tak muzeme zkusit v Kanade poptat rukojet odpovidajici Vasi kamere. U objektivu je otazka, zda na Vasem pouzre je jeste system montaze objektivu na zavit primo do cela pouzdra - starsi varianta, zde bohuzel Flat Port - rovny sklo nejsem schopen sehnat. Amphibico nic takyvyho nedela. A nebo zda mate jiz modernejsi variantu s "bajonetovym" systemem - tam by Flat-port sehnat sel. s pozdravem Tomas Klojda


18.12.2008 11:32  | Honza
Dobrý den, uvažuji o montáži automatického manžetového ventilu na trilam sucháči, má to cenu, z vaší zkušenosti? A používá se potom jenom tento ventil nebo a normální vypouštěcí ventil je uzavřenej na fest? Díky za odpověd.

Odpověď 18.12.2008 18:58
Vlastní zkušenost s tím nemám, ale pokud funguja správně standartní automatický ventil - tak je dle mého názoru přídavný zbytečný. Standartní ventil ale stejně budete používat - přídavný jej zcela nenahradí. Přídavný ventil APEKS nejde zavřít, je jednosměrně průchozí stále :-(.


29.08.2008 19:05  | Jiří Paletář
Zdravím přátele potápěnní.Prosím o radu,kde sehnat manuál v češtině k dive computeru VEO 100 od Oceanicu.Díky za radu.Jirka

Odpověď 08.09.2008 09:15
Třeba u nás na prodejně k prodávaným Oceanic počítačům máme překlady manuálů do češtiny k dispozici.


11.07.2008 14:39  | Jiří Zelík
Poraďte mi prosím jestli je možné někde sehnat český překlad pro -- i.r.i.s.2.0 ( pot. poč Darvin Dacor .... děkuji

Odpověď 11.07.2008 15:35
Vážený pane, bohužel výrobky DACORu neprodáváme, takže Vám s návodem nepomohu. Jediné co mě napadlo, zkuste kontkaktovat společnost MDC www.potapko.cz . Svého času DACOR dováželi. T.K.


10.06.2008 12:55  | Zdenek Hošinský
Dobry den,
jsem sluzebne v USA a uvazuji zde nad koupi kridla Zeagle. Chtel sem se zeptat, zda je potom mozne uplatnovat v CR zaruku na takto dovezene kridlo.

Odpověď 10.06.2008 13:31
bude nejlepší obrátit se s dotazem přímo na dovozce do ČR: LUCKY DIVERS, Pernerova 35, 186 00 Praha 8, tel.: +420 602 620 061, e-mail: info@luckydivers.cz T. K.


27.03.2008 11:45  | Barbora Bíbrová
Preji hezky den,
rada bych se zeptala, zda je mozne sehnat ploutve od vyrobce SEAC SUB, specifikace DIN 7876A, Twin effect, vel.:42/43.

Byly pritelovy oblibene a loni mu bohuzel jednu z nich nekdo ukrad v Egypte.

diky za odpoved, Bara

Odpověď 18.05.2008 13:29
U nás bohužel ne. Prodáváme jiné značky. T.K.


16.01.2008 18:06  | Gansus
Potřeboval bych si nechat ušít lehké neoprénové tričko. Mám dost netypické rozměry. Nevíte, kde by mi ho ušili?

Odpověď 16.01.2008 18:38
máme dobrou zkušenost s: EVER DIVE Marcela Kordová - Nerudova 25, 301 00 Plzeň | tel: 377 225 710, mobil: 608 275 167 | e-mail: everdive@everdive.cz . Tomas Klojda


10.01.2008 19:20  | Habartová Jarmila
Dobrý večer, mám prosbu a potřebovala bych poradit.
Sháním pro manžela-vášnivého potápěče k narozeninám repliku staré potápěčské helmy. Nevím, zda vůbec se dá sehnat. Děkuji za radu a pomoc. Jarmila


03.01.2008 19:28  | Tomáš
Zbláznil se mi VersaPro od Oceaniku. Blikající display až do smrti baterie ,počítač není "utopený" to vše na suchu.
Hledám autorizovaný servis. Prosím poraďte.

Odpověď 03.01.2008 19:46
Dobrý den, s počítačem VERSA PRO Vám mohu poradit buď: zkusit vyresetovat system, vyndat baterku a nechat cca 1/2 hodiny pčítač bez napětí. Pokud to bude blbnout stále, můžeme se pokusit upgradovat operační software a pokud nepomůže ani to, zaslal bych na opravu počítač našemu dodavateli - výrobci. Tomas Klojda


11.11.2007 13:23  | Vrátil
Dobrý den, mám Dvojkonzoly MAXDEPTH PRO COMBO a chci se zeptat jestli jde předělat stupnice z PSI na BAR a FEET na metry nebo se musí měnit celý manometr a hloubkoměr?Popřípadě kolik to stojí? Děkuji

Odpověď 12.11.2007 20:21
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o námi nabízené zboží. Bohužel je potřeba ve vašem případě vyměnit manometr i hloubkoměr. Cena manometru - kapsle 1.450,- a cena hloubkoměru - kapsle je také 1.450,- Nebo je možné do konzole místo hloubkoměru vsadit např. VEO100 Nx - plnohodnotný Nx počítač. Vše je skladem, s pozdravem Tomáš Klojda


15.10.2007 08:59  | Maňas
Dobrý den chtěl bych se zeptat kolik by u Vás v servise stála výměna manžet na rukou u suchého obleku obě mi praskly na zápěstí. Díky.

Odpověď 15.10.2007 13:56
Vážený pane, díky za Vaši poptávku, latexové manžety na suché obleky měníme cca do týdne v našem servisu. Manžety používáme standartně kónické H/D Otter. Cena za kus je 900,- Kč a cena obsahuje manžetu, 2x krycí pásku, sundání staré manžety a nalepení nové. S pozdravem T.K.


15.07.2007 10:07  | Max
Dobrý den, kdysi jsem viděl k potápění malou bombičku(vypadá jako spray) s náustkem je v ní kyslík.Chci se zaptat kde se tohle sežene a jestli je to vhodné k potápění jak tak na dovolené do malé hloubky...děkuji...

Odpověď 10.09.2007 17:56
Vazeny pane, asi mate na mysli Spare Air (naplni je vzduch) - tak ten buhuzel neprodavame. Z vlastni zkusenosti si myslim, ze to neni moc spolehlive, cena mezi 8 - 10.000,- Kc a bez potapecskeho vycviku muze byt i hodne nebezpecne! s pozdravem Tomas Klojda


20.06.2007 17:00  | Vladimír Chmelík
Dobrý den,
mám problém s brýlemi při šnorchlování, protože mám vousy a teče mě do nich. Existují nějaké brýle, které toto vyřeší ? Je nějaký jiný způsob, jak to udělat, aby mě do nich neteklo, kromě oholení ?
Díky předem za zprávu.

Odpověď 10.09.2007 17:44
co treba vyzkouset masku s hodne uzkou licnici? A nebo alespon castecne pod nosem trochu odholit vousy? TK


16.06.2007 18:35  | Petr Vach
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat.. Chci začít se šnorchlováním a vybýrám masku ... Praďte mi jaký tym masky je pro šnorchlování lepší. Jetli s rámečkem nebo bez něj, S rozděleným zorníkem nebo s jednotným...? Jestli typ podobný maske VENICE nebo spíš typ SHADOW BLACK? Mockrát děkuji.

Odpověď 10.09.2007 17:41
Vazeny pane Vach, dekujeme za Vas dotaz a zajem o nami nabizene zbozi. Doporucil bych Vam pro bezne snorchlovani masku Venice nebo Neo 2, maska "bez ramecku" Shadows - je asi vhodnejsi pro pristrojove potapeni a mnoho potapecu ji take pouziva, diky sve male velikosti, jako masku zalozni, kterou maji schovanou v kapse sucheho obleku nebo BCD. Maska Venice ma zvetseny zorny uhel smerem dolu a silikonovy reminek, maska Neo 2 ma navic pohodlny reminek z elastickeho neoprenu. Tvar licnice techto masek je celkem univerzalni, takze sedi skoro kazdemu. Licnice je silikonova a skla u vsech masek temperovana. TK.


24.05.2007 12:11  | Renata Hrdličková
Dobrý den,

chtěla bych se poradit. Manžel bude v dohledné době absolvovat základní potápěčský kurz a chtěli bychom poradit, jaké vybavení je pro tento kurz dostačující (maska, šnorchl, ploutve, boty, rukavice).

Děkuji.

Hrdličková

Odpověď 10.09.2007 17:35
Vazena pani Hrdlickova, veskere vybaveni prezentovane na nasich strankach je plne dostacujici pro absolvovani kurzu potapeni i nasledne samostetne potapeni. Spise zalezi na osobnich preferencich a tom jak vybaveni zakaznikovi sedi, vyhovuje atd. Takze nejlepsi by asi bylo, kdyby se manzel mohl zastavit u nas na prodejne, zbozi si osahat, vyzkouset a na miste mu radi poradime, co by nejlepe vyhovovalo jeho pozadavkum. TK.


LAVACORE -
Využijte slevy 30% z MC na výrobky Lavacore! Sleva se >>


Ochutnávka potápění
Přijďte si vyzkoušet potápění před tím než se rozhodnete absolvovat potápěčský kurz. Vše vám zapůjčíme a přivezeme na >>


Výprodej
Jedná se o doprodej nepoužitých obleků loňské a předloňské >>


Spolupracující instruktoři
Nabízené kurzy potápění zahajujeme operativně v průběhu celého roku. Podle >>


Lavacore - funkční oblečení pro potápění a veškeré vodní sporty

Pojďte se potápět

Kurz Advanced Open Water Diver

Začínáme průběžně po celý rok. Informujte se na aktuální termín.

Kurz Open Water Diver

Kurzy Open Water Diver IANTD zahajujeme průběžně po celý rok.
Nově možnost i individuálního kurzu, kdy se instruktor přizpůsobí času klienta.

Ponor na zkoušku

Pokud nejste rozhodnuti, zda se pustit do kurzu potápění, nabízíme možnost vyzkoušet si potápění v bazénu.

Z naší nabídky

TecLine US-15 Compact 10 Watt LED - světlo do ruky s měkkou ručkou

Tecline US-15 Compact potápěčská svítilna je vybavena výk...
2890,00 Kč

OCEANIC VEO 3.0 WRIST - dekompresní počítač na zápěstí

Počítač Oceanic VEO 3.0 disponuje stejnými funkcemi jako ...
8400,00 Kč

Nože

Pouzdro s nožíkem

Pouzdro z polyamidového popruhu, nerezový nůž se zubatým ...
310,00 Kč

Pouzdro s nožíkem

Pouzdro z polyamidového popruhu, nerezový nůž se zubatým ...
310,00 Kč

Skútry SUBMERGE

MINNUS 1.5 Submerge LiPO skútr

Submerge Minnus 1.5 má mnoho společného se skútry Mag...
174000,00 Kč

UV-26 Submerge Lead Acid skutr

Skútr Submerge UV-26 s olověnými Lead Acid bateriemi,...
110000,00 Kč
www.deepndown.cz - obchod s potápěčskými potřebami, servis, plnění lahví, kurzy potápění, potápěčské zájezdy
 /kosik
KONTAKTY
FACEBOOK
DEEP N DOWN
Blahníkova 5,
130 00 Praha 3
Tel: 222 540 391
tel./fax: 222 541 075
GSM: 730 238 516
e-mail:
shop@deepndown.cz
 /napiste-nam
 /mapa-stranek
potápění, kurzy potápění, výstroj pro potápění, potápěčská výbava, masky, šnorchly, neopreny
Nákupní košík
položek v košíku: 0

Created by © 2009-2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek a e-shopů

Doporučujeme - Orca diving potápění